Vypadá složitě, ale je zcela jednoduchý na přípravu. Upečené tři pláty těsta se překládají se dvěma nádivkami. Bílá čokoláda na porvchu s kokosem je fakt chutná. Mňamka!

SUROVINY

SUROVINY NA 30 PORCÍ:

12 ksvejce
18 lžicjemný krystalový cukr
18 lžicpolohrubá mouka
3 lžičkyprášek do pečiva
6 lžicvoda

Náplň 1:

1 konzervajahodový kompot
2 bal.jahodový pudink DrOetker
4 lžícekrystalový cukr

Náplň 2:

600 mlmléka
200 gkrystalový cukr
250 gmáslo
2 bal.zlatý klas DrOetker / vanilkový pudink
1 ksvanilkový cukr
1 lžícepolohrubá mouka

Poleva:

150 gbílá čokoládová poleva

NA POVRCH:

trochu kokosová moučka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Piškot: 4 bílky vyšleháme do pěny se špetkou soli, po lžících zašleháme cukr, přidáme žloutky, vodu a mouku smíchanou s lžičkou prášku do pečiva. Upečeme na plechu – rozměr 28×38 cm, 180 ° C asi 25 minut. Ze stejného množství upečeme ještě 2 piškoty. Necháme vychladnout. Celkově potřebujeme 3 piškoty.
  2. Náplň 1: jahody rozmixujeme i se šťávou, dolijeme vodu do 1 litru, trochu odlijeme a rozmícháme jahodové pudinky. Přidáme 4 lžíce cukru a uvaříme hustý pudink. Necháme vychladnout.
  3. Nádivka 2: v malém množství mléka rozmícháme zlaté klasy/pudinky a 1 lžíci polohrubé mouky. Zbylé mléko dáme sevřít s cukrem a vanilkovým cukrem, přilijeme rozmíchaný zlatý klas/pudink a mouku a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. Máslo vyšleháme a po lžícich zašleháme vychladlý pudink.
  4. Ukládáme následovně: piškot, polovina jahodové nádivky, na druhý piškot natřeme polovinou vanilkového krému a tou stranou přiložíme na jahodovou nádivku, natřeme zbylú jahodovú nádivku a třetí piškot natřeme vanilkovým krémem a tou stranou přiložíme na jahodovou nádivku. Trochu si odložíme na potření povrchu.
  5. Nakonec polijeme bílou čokoládovou polevou a ještě na ne zcela ztuhlou nasypeme kokosovou moučku jako ozdobu. Nějakou kokosovou moučku přibarvíme růžovou práškovou potravinářskou barvou. Odložíme do chladu, pokrájíme a podáváme. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé pekařky – BlazenaSadovska