Tyto často opomíjené „plevele“ jsou skvělé pro vaše chuťové pohárky i vaše zdraví a zaslouží si uznání a vychutnání si na našich talířích!

  

Navzdory své špatné pověsti mohou být některé „plevele“, které se nacházejí v zahradách a zeleninových polích, cennými kulinářskými spojenci. Zde je návod, jak začlenit sedm z těchto často nemilovaných rostlin do svých sladkých i slaných jídel.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je mnoho „plevelů“ prospěšných pro vaše zdraví a mohou vašim receptům přidat jedinečnou chuť. Zde jsou nějaké příklady:

Kopřiva

 

Kopřiva je vynikající pro vaše zdraví a chutná při vaření. Dá se použít do polévky, ravioli, quiche nebo pesta. Je bohatý na rostlinné bílkoviny, vitamíny A a C a minerály a je skutečným zdrojem živin.

Lopuch

 

Kořen lopuchu, známý pro své detoxikační vlastnosti, je také lahodný. Jeho chuť připomíná mrkev, pastinák nebo kozí bradu. Může se jíst syrové nebo vařené, se sójovou omáčkou nebo sezamovým olejem.

Pampeliška

 

Pampeliška je zcela jedlá. Jeho listy se dají jíst syrové v salátech nebo vařené v polévkách, z květů se dělá rosol a kořeny se opékají. Je známý pro své diuretické a protizánětlivé vlastnosti.

Cardamine

 

Kartamin, bohatý na vitamín C, má chuť podobnou řeřiše. Jeho listy a stonky lze konzumovat v salátech, polévkách, olejích nebo vinaigrettech. Květiny jsou také jedlé a mohou ozdobit vaše pokrmy.

Sedmikráska

 

Tato rostlina má uklidňující, čistící, projímavé a osvěžující vlastnosti. Při vaření se dá jíst syrová nebo vařená. Dávejte pozor, abyste ho nepřeháněli, abyste se vyhnuli příliš pikantní chuti.

Cornicated Oxalis

 

Oxalis s pikantní chutí připomínající šťovík je vynikající pro trávení. Může být přidán do polévek, salátů, omelet nebo omáček. V létě přináší osvěžující nádech domácí limonády.

Mugwort

 

Pelyněk často rostoucí podél cest má chuť podobnou estragonu nebo pelyňku, což z něj činí vynikající bylinku. Dá se použít do omáček k vylepšení vařených pokrmů nebo do bylinkového čaje pro usnadnění trávení.


Prozkoumáním a začleněním těchto sedmi „plevelů“ do svého kulinářského repertoáru si můžete vychutnat jejich jedinečné chutě a zdravotní přínosy a proměnit tyto často přehlížené rostliny v cenné doplňky vaší kuchyně.