Rozložte jej pod vaše cukety a ony se budou neomezeně množit a produkovat bohatou úrodu. Chcete-li dosáhnout tohoto výsledku, postupujte takto:

Přísada na cuketu: Pro nadšence této lahodné zeleniny existuje jednoduchá, ale účinná metoda, jak zajistit bohatou produkci cuket. Postřikem určité látky na půdu budete svědky jejího nepřetržitého růstu, takže budete s výsledky naprosto spokojeni. Takhle se to dělá:

STŘIK POD CUKETY: Jak již bylo zmíněno výše, tato technika může výrazně zvýšit výnos zejména jedné kategorie zeleniny: cukety. Každý, kdo používá tento způsob pěstování, bude překvapen hojností cuket získaných díky tomuto velmi ceněnému a hojně používanému triku.

Co tedy přesně potřebujete a jaké kroky byste měli podniknout?

K zahájení procesu budete potřebovat běžnou kuchyňskou surovinu: rýži. Vezměte tři polévkové lžíce rýže a vložte ji do mixéru. Poté k rýži přidejte dvě tablety aktivního uhlí a obě ingredience dobře promíchejte. Po rozemletí nalijte do směsi litr vody a znovu šlehejte, dokud nevznikne homogenní kapalina. Tuto směs nařeďte dalšími dvěma litry vody, čímž získáte celkem tři litry. Poté každých 25 až 30 dní nalijte část této tekutiny pod kořeny rostliny cukety.

Kromě toho zde jsou alternativní metody, které můžete prozkoumat:

RÝŽE A VEJCE: Smíchejte tři polévkové lžíce rýže s jedním vejcem včetně skořápky a přidejte dva litry vody. Směs necháme šest hodin odležet a poté vše rozmixujeme. Roztok přefiltrujte a smíchejte s jedním litrem vody, abyste vytvořili třílitrový zásobní roztok. Aplikujte tento roztok pod kořeny, jak je popsáno výše.

BIESTOS A VODA: Smíchejte jednu polévkovou lžíci rozdrobených sušenek se třemi litry vody. Směs promícháme a necháme 24 hodin odležet. Filtrujte roztok a vodu pod kořeny každých 25 až 30 dní.

Kromě toho můžete vyzkoušet směs sody a pepře, směs cibulových slupek a bobkových listů nebo kombinaci mletého hřebíčku a listů aloe s vodou pro výjimečné výnosy.

Závěrem lze říci, že cuketa se svou jemnou chutí a četnými zdravotními přínosy zůstává oblíbenou letní zeleninou. Využitím těchto metod si můžete zajistit vydatné zásoby tohoto oblíbeného produktu po celou sezónu.