Maximalizujte svůj výnos mrkve pomocí této chytré metody – zaručeně zdvojnásobíte svou sklizeň!

 

Pro každého, kdo se stará o zeleninovou zahradu, je znalost techniky zdvojnásobení produkce mrkve zásadní znalostí. Objevte jednoduchý, ale účinný trik zde.

Mrkev na zahradě

Pěstování mrkve je jednoduché a široce praktikované, zejména pro ty, kteří mají omezený prostor na zahradě. Přestože je pěstování mrkve poměrně snadné, získat bohatou úrodu může být problém. V tomto článku odhalíme spolehlivý způsob, jak zdvojnásobit produkci mrkve.

Pěstování mrkve

Mrkev kraluje jako jedna z nejoblíbenějších druhů zeleniny. Patří do čeledi Apiaceae a jsou bohaté na vitamín A a další základní živiny. Ačkoli jsou obvykle oranžové, mrkev má mnoho odstínů, včetně žluté, bílé a fialové. Ať už se konzumuje syrová, loupaná nebo vařená, mrkev je všestranným kuchyňským základem.

Ať už se konzumuje samotná, v salátech nebo začleněná do různých pokrmů, mrkev nabízí řadu zdravotních výhod. Jsou bohaté na vlákninu, vitamín A, vitamín C, draslík a hořčík a jsou výživným doplňkem každé stravy.

Vlastnosti mrkve

Pěstování mrkve může být zábavné a obohacující, vhodné i pro ty, kteří mají omezený zahradní prostor. Daří se jim v dobře odvodněné půdě bohaté na živiny, díky čemuž se přizpůsobí různým podmínkám růstu.

Před výsadbou je nezbytné připravit půdu tím, že zajistíme, aby byla dostatečně hnojená a zbavená plevele. Jakmile je půda připravena, je čas zasadit mrkev. Pojďme prozkoumat, jak maximalizovat sklizeň mrkve.

Zdvojnásobte svou sklizeň mrkve

Získat bohatou úrodu mrkve je nejen možné, ale také jednoduché. Normálně přítomnost plevele ztěžuje růst mrkve. S níže popsaným způsobem je však interference plevele prakticky eliminována, což umožňuje semenům volně klíčit a vede k vyšším výnosům mrkve.

V našich končinách se mrkev vysazuje venku v březnu. Nejprve připravte půdu tak, že ji dobře pohnojíte směsí rostlinného substrátu a dřevěného popela, která pomáhá s hnojením a odhání škůdce.

Dále vytvořte malou vyvýšenou postel a nahoře položte plošinu. Pevně ​​ji zatlačte do kopečku a případné prostory vyplňte zeminou. Připravte si proužky toaletního papíru, vložte semínka dovnitř a navlhčete je, než je umístíte do mezer mezi deskami palet. Semena zakryjte větším množstvím substrátu. Tato metoda zabraňuje růstu plevele a poskytuje mrkvi dostatek prostoru pro nerušený růst, což má za následek větší množství. Během 3 až 4 měsíců bude mrkev zralá na sklizeň.

Abyste zabránili poškození sluncem, zakryjte mrkev látkou, pokud je vystavena nadměrnému slunečnímu záření. Nezapomeňte sklízet mrkev, než příliš vyroste, protože může být tvrdá a lepkavá. Po sklizni lze mrkev skladovat v lednici nebo zmrazit pro pozdější použití.