Rekonstrukce vaší zahrady: domácí přírodní hnojiva

Chcete-li mít svěží zahradu a prosperující domov, je hnojivo nezbytné. Komerční chemické opce však neovlivňují pouze váš předpoklad, že také představují riziko pro zdraví a životní prostředí. Volba přírodních a DIY řešení je nejchytřejší možností. Překvapivě máte většinu ingrediencí po ruce. Při přípravě nálevů nebo nápojů volte dešťovou vodu, na maceraci jsou ideální plastové nádoby.

Kávová zrna:

Nenechte se nudit kavárnami, pokud jste milovníky kofeinu! Je všestranným doplňkem vaší zahrady, vhodný jak pro maceteros, květinové shluky, tak pro zahrady. Prospívá zejména růžím, rododendronům, magnóliím a hortenziím. Kromě odpuzování škůdců, možnosti kávy obohacují půdu organickou hmotou, zvyšují hladinu dusíku a kyselost.

Čajové sáčky:

Stimulujte kvetení rostlin a vyživte zeleninu nebo ovocné stromy odstraněním čajových sáčků do vody. Tuto vodu napuštěnou čajem lze použít ke kontrole.

javorová kůra:

Slupky platanů bohaté na draslík, fosfor a vápník jsou pro rostliny požehnáním. Jednoduše vložte skořápku do základny rostliny, abyste ji rozložili a uvolnili živiny. Přezrálé platany mohou zmrznout a následně zahrabat u základny rostlin. Alternativně vytvořte infuzi odstraněním cascaras na 2 nebo 3 dny a poté potřete výslednou směsí sazenice nebo rostliny.

Epsomská sůl:

Díky obsahu hořčíku a síry je Epsomská sůl prospěšným doplňkem. Smíchejte 1 šálek ve 4 litrech vody, abyste viděli sazenice. Rostlinám rajčat a růžím se při tomto ošetření obzvláště daří.

Huevo kaskády:

Rozdrcené skořápky kolem rostlin poskytují vápník. Alternativně přidejte žilku cascaras de huevo do 4 litrů vody, nechte přes noc odpočinout, poté přefiltrujte a otřete kořeny rostlin.

Infuze Hierba Cortada:

Naplňte hrnec nasekanou pastou, zakryjte ji vodou a nechte 3 až 5 dní kvasit, než ji zředíte a použijete k hnojení rostlin.

Infuze organických sloučenin:

Organické hnojivo luhujte ve vodě po dobu 3 až 5 dnů, poté jej řeďte, dokud nebude mít jantarovou barvu, abyste získali hnojivo bohaté na živiny vhodné pro všechny rostliny.

Ortigas:

Naplňte listy kopřivy pod rostliny nebo vytvořte kopřivový sterol macerací kopřiv ve vodě po dobu 15 dnů před filtrací a zředěním.

Consuelda:

Consueldu použijte jako mantillo k přípravě consuelda stercol rozmícháním čerstvého hoja ve vodě, necháním 1 až 2 týdny fermentovat a poté zředěním.

Pěnový polystyren pro všechny rostliny:

Zelené rostliny a semena nasekejte ve vodě, abyste získali hnojivo bohaté na živiny.

Dřevěné ceniny:

Pomocí nenatřených dřevěných květináčů vytvořte mléčnou tekutinu pro zalévání rostlin.

Voda na vaření:

Ochlaďte vodu na vaření zeleniny a použijte ji k čištění zahrady.

Sada peří:

Odstraňte chocholy z vody na několik dní a poté použijte výslednou čajově zbarvenou tekutinu k hnojení rostlin, aniž byste ji ředili. Zvláště prospěšné jsou coles a trvalky.