Vypěstujte citron za 30 dní: technika loupaných semínek

Pěstování citronu je úkol, který může splnit téměř každý, zejména zde popsanou metodou loupání semen.

Citron, druh citrusového ovoce, má prospěšné vlastnosti, včetně toho, že je přirozeným zdrojem draslíku a vitamínu C. Má také protizánětlivé, diuretické a antioxidační účinky, napomáhá trávení a podporuje životně důležité orgány, jako jsou játra. Mnozí se rozhodnou pěstovat citroníky v květináčích nebo na zahradách.

Správná zálivka je nezbytná, zejména během teplejších měsíců, a je důležité chránit strom před nadměrným větrem a suchem. Odborníci na zahradu mohou poskytnout konkrétní rady ohledně nejlepšího umístění výsadby.

Pokud vás zajímá, jak zasadit semena citronu a efektivně pěstovat nové stromy, přečtěte si podrobné pokyny.

Výsev citronu metodou loupaných semínek – dosáhněte úžasných výsledků   Začněte rozkrojením zralého citronu napůl a vymačkáním šťávy pomocí odšťavňovače, přičemž semínka oddělte. Důraz je zde kladen na semena.

Zpracování citronu   Pomocí kleští odstraňte slupky ze semínek. Poté vložte tato loupaná semena na ručník do malé průhledné plastové krabičky s víkem. Semínka navlhčete tekoucí vodou, přikryjte je další utěrkou a krabičku zavřete. Nezapomeňte si poznamenat datum zahájení tohoto procesu.

Další kroky pro pěstování citronu   Krabičku uchovávejte na dobře osvětleném vnitřním místě, ale mimo přímé sluneční světlo, aby semena nespálila.

Po 15 dnech se začnou objevovat kořeny, což naznačuje pokrok. Každé semeno zasaďte do květináče s kyselou půdou (pH 5,5 až 6,5), každé semeno umístěte asi 1 cm hluboko. K zalévání používejte rozprašovací láhev, abyste zabránili stagnaci vody.

Hrnec zakryjte plastovým sáčkem na potraviny, aby byl vlhký a mimo přímé sluneční světlo. Po 30 dnech uvidíte, jak se objeví citronové klíčky.

Pokračujte v péči o váš citrónovník tím, že jej budete udržovat na světlém místě mimo přímé sluneční světlo a pravidelně jej zalévat. Po jednom roce může být rostlina přenesena do půdy a po dvou letech naroubována, aby se nakonec vytvořily citrony.