Nikdy nevyhazujte vodu z vaření brambor; Má nesmírnou hodnotu. Tomuto nedopatření je třeba se za každou cenu vyhnout.

Při vaření je běžné dělat chyby s vážnými následky. To zahrnuje vylévání oleje na smažení nebo konzervování do odpadu, což je vážná chyba kvůli biologicky nerozložitelné povaze oleje, což vede k ucpání potrubí a nákladným opravám. Dalším faux pas je vylévání vody z vaření brambor do dřezu. Namísto plýtvání by se tato voda měla uchovávat a znovu používat, což přináší ekologické a ekonomické výhody.

PROČ JE VODA CENNÁ PRO VAŘENÍ BRAMBORŮ?

Voda na vaření brambor obsahuje četné nutriční výhody, které jsou často přehlíženy. Pochopení nutričních vlastností brambor objasňuje význam této vody. Brambory jsou bohaté na draslík, vitamíny, fosfor a prospěšné minerály, které podporují zdraví a celkovou pohodu. Posilují imunitní systém, zlepšují gastrointestinální funkce, bojují s hypertenzi, zmírňují stres a astenii, poskytují kyselinu listovou, železo a hepatoprotektivní vlastnosti a přispívají ke zdraví kostí. Odborníci na výživu doporučují vařit brambory s neporušenou slupkou, aby se maximalizovaly tyto výhody a antioxidanty.

JAK ZNOVU POUŽÍT VODU NA VAŘENÍ BRAMBORŮ?

Všestrannost vody pro vaření brambor umožňuje různé aplikace. Svým složením bohatým na antioxidanty, vitamíny a minerály je vhodný pro vytváření anti-agingových masek. Jednoduše smíchejte avokádo se studenou vodou z vaření a aplikujte jako pleťovou masku pro omlazenou pleť. U suché pokožky může přidání kokosového oleje a medu zlepšit hydrataci. Studená voda na vaření brambor navíc slouží jako zklidňující ošetření po slunění pro spálenou pokožku.

Vodu na vaření brambor byste v podstatě nikdy neměli podceňovat; Jeho výhody sahají daleko za hranice kuchyně.