Uvařte 5 snítek rozmarýnu, abyste zmírnili nepříjemný problém.

Rozmarýn, aromatická bylina široce používaná při vaření, přináší kromě přidání chuti do pokrmů četné výhody. Jeho všestrannost přesahuje kuchyň, takže je cenným přínosem v několika oblastech. Mnoho lidí zdobí své verandy rostlinami rozmarýnu pro jejich estetickou přitažlivost a okouzlující fialové květy.

Kromě zlepšení kulinářských požitků slouží jehličí a větve rozmarýnu jako základní složky v přírodních prostředcích na krásu a zdravých nálevech. Rozmarýn, známý pro své nesčetné přednosti, působí jako přírodní antiseptikum, zmírňuje kašel a podporuje trávení.

Odhalením jeho mnohostranných aplikací zdůrazňujeme některé jednoduché, ale účinné metody využívající větve rozmarýnu, které nabízejí přirozená a okamžitá řešení běžných problémů.

Například s použitím pouhých 10 snítek rozmarýnu si můžete připravit povzbuzující koupel nohou, která uleví unaveným nohám a nepříjemnému pocitu křečových žil. Větve povařte v litru vody alespoň 20 minut, poté vzniklý odvar smíchejte s teplou vodou, jablečným octem, hrubozrnnou solí a na 30 minut máčejte nohy, abyste pocítili omlazení.

V situacích, kdy je krém proti stárnutí vzácný, se rozmarýn ukazuje jako zachránce. Vařte 4 nebo 5 snítek rozmarýnu ve sklenici vody asi 20 minut. Smíchejte ovesnou nebo rýžovou mouku s medem, zapracujte přecezený odvar a vytvořte revitalizační pleťovou masku, která zanechá pokožku osvěženou po 15 minutách aplikace.

Odvar, který rozšiřuje repertoár kosmetiky z rozmarýnu, slouží jako základ pro denní pleťové tonikum, zvyšuje jas a jemnost pokožky přidáním potravinářského alkoholu.

V dobách nouze pro péči o vlasy můžete vytvořit domácí řešení, jak skrýt šedé vlasy. Spojením jehliček rozmarýnu, šalvěje a vody v hrnci, spařením a ponecháním odležet před přecezením získáte domácí vlasovou vodu. Směs naneste několikrát, před opláchnutím nechte 10 minut působit, aby se postupně zakryly šedé vlasy.