Výhody přidání jedlé sody do vašich rostlin

Jedlá soda, běžně známá jako jedlá soda, je již dlouho považována za všestranný lék na různé zdravotní problémy, od zmírnění podrážděného žaludku až po léčbu různých zdravotních problémů. Kromě svých zdravotních výhod je jedlá soda také účinným čisticím prostředkem pro domácnost, který dokáže vyčistit nespočet povrchů.

Užitečnost jedlé sody však sahá ještě dále do zahrady. Má důležité fungicidní a insekticidní vlastnosti, díky čemuž je vynikající volbou pro péči o rostliny.

Jako fungicid   : K boji proti houbovým chorobám, jako je černá skvrnitost růží nebo k prevenci plísně na ovocných stromech, smíchejte 4 lžíce jedlé sody se 3 litry vody a aplikujte na postižené rostliny.

Posílení rostlin   – hydrogenuhličitan sodný může zlepšit fotosyntézu a podpořit silnější růst listů. Směs je vhodné nejprve vyzkoušet na malé části rostliny: naneste na list trochu jedlé sody smíchané s octem a sledujte reakci po dobu 24 hodin.

Hubení parazitů   : Rozšiřte jedlou sodu ve své zahradě smícháním polévkové lžíce s litrem vody a posypáním půdy. To pomáhá kontrolovat půdní parazity.

Odpuzuje hmyz   : Jedlá soda může také odradit povrchové škůdce. Jednoduše nasypte jedlou sodu přímo na podlahu, abyste zabránili mravencům a švábům.

Začlenění jedlé sody do vaší zahradnické rutiny může být bezpečný a účinný způsob, jak chránit a zlepšovat vaše rostliny.