Použití pouze jednoho šálku této domácí směsi může prodloužit životnost vašich orchidejí až o pět let. Odborné školky jej vysoce doporučují, aby byly orchideje zdravé.

Zajištění dlouhé životnosti orchidejí může být problém, ale s přírodním řešením, jako je toto, se tento úkol stává lépe zvládnutelný. Tuto domácí tekutinu, obohacenou o základní prvky, preferují zkušení školkaři pro její účinnost při péči o jemné orchideje.

Orchideje jsou velmi citlivé na péči, a to i pro zkušené zahradníky. Kromě toho, že tyto rostliny poskytují ideální prostředí bohaté na vlhkost, vyžadují neustálou hydrataci a pozornost.

Pozorování školkařů odhalilo, že pravidelná aplikace této speciálně vytvořené látky podporuje zářivé květy a trvalou vitalitu orchidejí.

Složky tohoto roztoku jsou jednoduché a přírodní: jablko a list aloe vera. Po omytí a nakrájení jablka a listu Aloe Vera se ponoří do vody o pokojové teplotě, aby macerovaly, čímž vznikla silná tekutina.

Toto řešení, které kombinuje výživné vlastnosti jablka s hydratačními a antibakteriálními vlastnostmi Aloe Vera, poskytuje orchidejím optimální výživu a jemnou hydrataci.

Pro použití kapaliny se doporučuje přefiltrovat ji poté, co přísady vylouhují své vlastnosti, a poté zalévat půdu orchideje, nejlépe jednou týdně. Nahradit jablko jablečným moštem nebo jablečným octem je možnost, protože nabízejí podobné výhody, ale zahrnutí aloe vera je stále klíčové.

Vzhledem k delikátní povaze orchidejí je vhodné používat přírodní ingredience a vyhledat rady od důvěryhodných školek pro optimální péči a údržbu.