Od té doby, co jsem tuto tekutinu nanesl na můj rozmarýn, neustále kvetl svěžestí a nádhernou vůní!

Kdo by nemiloval rozmarýn? Svěží, aromatický a neuvěřitelně voňavý, nejenže dodá krásu každému prostoru, ale také zvýrazní chuť bezpočtu jídel. Myslete na pečené brambory bez aromatického nádechu rozmarýnu!

Pěstování rozmarýnu doma je velmi jednoduché, ať už máte zahradu nebo jen parapet. Udržení zdraví a bujnosti však vyžaduje určitou jednoduchou péči. Chcete-li, aby se vašemu rozmarýnu dařilo, dodržujte těchto pět jednoduchých tipů:

  1. Pravidelně prořezávejte všechny části rostliny, které se zdají být nemocné nebo chátrající, zejména na jaře.
  2. Přesazujte rostlinu každé 2-3 roky, přesuňte ji do větší nádoby nebo prostornějšího pozemku.
  3. Zajistěte dostatečné hnojivo, zejména od března, pro výživu rostliny.
  4. Vyberte pro svůj rozmarýn dobře osvětlené místo, ale ujistěte se, že je chráněno před přímým slunečním zářením a umístěno na suchém a větraném místě.
  5. Chraňte svou rostlinu před škůdci pomocí přírodních a ekonomických metod. Účinným řešením je domácí sprej vyrobený z marseillského mýdla. Rozpusťte 10 až 20 gramů marseillského mýdla v teplé vodě, přeneste do rozprašovače a ráno aplikujte na rostlinu, abyste odradili škůdce.

Zásadní je používat přírodní marseillské mýdlo, bez přídavku parfémů nebo chemikálií pro tento účel. S těmito jednoduchými opatřeními bude váš rozmarýn skvěle prosperovat a přinášet vám nesmírné uspokojení.