Zvyšte svůj výnos rajčat až o 30 % pomocí této jednoduché techniky. Překvapivě účinný, zahrnuje využití přirozeného růstového potenciálu rostlin rajčat. Tato metoda, která se specificky zaměřuje na pomocné výhonky, obecně známé jako „dívky“, které se obecně prořezávají, je vhodnější pro rostliny rajčat pěstované svisle podepřené na kůlech nebo palicích.

Nejvíce z tohoto přístupu těží neurčité odrůdy rajčat, které plodí až do prvního mrazu. Namísto odstranění pomocných výhonků, které jim umožní vyvinout se do plných stonků s listy, květy a plody, výrazně zvyšuje výnos. Klíčová je však umírněnost; Přeplnění rostliny příliš velkým množstvím klíčků může zhoršit cirkulaci vzduchu a stabilitu.

I když tato technika zvyšuje výnos, vyžaduje také větší přísun živin kvůli dodatečnému růstu. V důsledku toho udržování vyváženého přístupu selektivním ponecháním některých pupenů a odstraněním jiných zajišťuje optimální zdraví rostlin a produktivitu.

Pro ty, kteří hledají další metody pro zlepšení růstu rajčat, nabízejí přírodní hnojiva udržitelné řešení. Organické možnosti, jako je hnůj z neprůmyslových farem, dřevěný popel bohatý na esenciální minerály nebo tekutý roztok bohatý na živiny získaný z kávy nebo zeleninové vody na vaření, mohou tuto techniku ​​​​podporovat růst. Tato hnojiva, bohatá na dusík, fosfor a draslík, poskytují základní živiny životně důležité pro robustní vývoj rostlin rajčat.