Chraňte svá rajčata tímto způsobem pro dlouhotrvající čerstvost

Nevíte, jak udržet perfektní rajčata čerstvá pro zimní konzumaci? Objevte zde méně známý trik.

Rajčata: oblíbená letní základna Je běžné, že dostanete nebo nakoupíte velké množství lahodných rajčat, ale zjistíte, že je nemůžete spotřebovat dostatečně rychle. Co kdyby existoval způsob, jak je uchovat pro zimní radovánky? Pojďme zjistit jak.

Udržování čerstvých rajčat po celý rok Sezóna rajčat obvykle trvá od května do července. Přestože jsou díky skleníkům a dovozu dostupné po celý rok, nejlepší chuť pochází z jejich konzumace během jejich přirozené sezóny. Sezónní rajčata jsou šťavnatější a chutnější, často bez vodnaté chuti mimosezónních odrůd.

Nutriční výhody sezónních produktů Odborníci na výživu doporučují jíst sezónní ovoce a zeleninu, aby maximalizovali nutriční a chuťové výhody. Rajčata dozrálá na letním slunci jsou výrazně bohatší na živiny než ta dozrálá ve sklenících během chladnějších měsíců. Rajčata však obecně v lednici dlouho nevydrží, a proto je v zimě obtížně skladovatelná. Existuje však osvědčená metoda, jak zachovat jejich kvalitu a vychutnat si je i mimo sezónu.

Co budete potřebovat Chcete-li začít, shromážděte několik čerstvých rajčat, střední nebo velké vzduchotěsné skleněné nádoby, kastrol, ocet, sůl, cukr a česnek. Pojďme prozkoumat kroky k efektivnímu uchování letních rajčat.

Proces konzervace rajčat Začněte vařením 2 litrů vody v pánvi. Mezitím dejte 2,5 kg rajčat do vzduchotěsných skleněných nádob. Rajčata naaranžujte tak, aby se proplétala a držela na místě, dejte pozor, abyste je nerozmáčkli.

Příprava česneku 20 stroužků česneku nasekejte najemno, připravené k přidání do sklenic.

Zalijte vroucí vodou. Jakmile se voda vyvaří, stáhněte ji z plotny a opatrně ji nalijte na rajčata ve sklenicích. Umístěte do sklenice lžíci, abyste zabránili rozbití sklenice v důsledku náhlé změny teploty. Sklenice naplňte až po okraj, volně je přikryjte víčky a nechte alespoň 20 minut uležet.

Přidejte ocet, cukr a sůl. Po 20 minutách vraťte vodu do pánve a přidejte 100 ml octa, 100 gramů cukru a 2 lžíce soli. Dobře promíchejte a poté vraťte k varu. Poté rozdělte nasekaný česnek mezi sklenice, zejména na rajčata.

Závěrečné kroky Nalijte vařící směs zpět do sklenic pomocí lžíce, abyste zabránili rozbití skla. Horká tekutina pomůže rozmístit česnek rovnoměrně po celé nádobě. Sklenice pevně uzavřete a jemně protřepejte, aby se obsah dobře promíchal, s cílem dosáhnout rovnoměrného rozložení česneku, podobně jako u efektu sněhové koule.

Skladování sklenic Uzavřené sklenice zabalte do silné přikrývky, aby pomalu vychladly. Jakmile vychladnou, uložte je na chladné a tmavé místo. Tato metoda zajišťuje, že si na chutných rajčatech pochutnáte i v zimních měsících.