Vylepšete svou zahradu domácím hnojivem na černé fazole

 

Věděli jste, že speciální domácí hnojivo dokáže výrazně posílit vaše rostliny, květiny a kořeny? Pojďme prozkoumat, jak vyrobit toto účinné hnojivo s černými fazolemi, luštěninou bohatou na živiny, která může proměnit vaši zahradu.

Síla organického hnojiva

Organická hnojiva jsou pro zahrádkáře tou nejlepší volbou především proto, že neobsahují škodlivé chemikálie, které se často vyskytují v komerčních produktech a mohou škodit životnímu prostředí. Pro kvetoucí zahradu můžete vytvořit jednoduché, ale účinné hnojivo s použitím černých fazolí, známých pro svůj silný nutriční profil.

Černé fazole: luštěnina s mnoha výhodami

Černé fazole neboli   Phaseolus vulgaris   jsou nejen základem mnoha kuchyní, ale jsou také vynikající pro zdraví zahrady díky vysokému obsahu draslíku, vápníku, hořčíku, sodíku, fosforu, zinku a selenu. Tyto živiny podporují silný růst rostlin a kvetení.

Navíc jsou černé fazole přírodním fixátorem dusíku, který přeměňuje atmosférický dusík na použitelnou formu, která obohacuje půdu. Jeho protiplísňové a antibakteriální vlastnosti také pomáhají chránit rostliny před škůdci a chorobami.

Jak vyrobit hnojivo na černé fazole

Vytvoření vlastního hnojiva pro černé fazole je jednoduché a nevyžaduje předmáčení fazolí, což pomáhá zachovat jejich prospěšné vlastnosti.

Ingredience a zásoby:

  • 2 lžíce syrových černých fazolí
  • Mixér
  • 1 litr vody
  • Filtr
  • plastová nádoba
  • lahvička s rozprašovačem

Instrukce:

  1. Rozemlejte fazole:   Vložte černé fazole do mixéru a mixujte, dokud se nevytvoří jemný prášek.
  2. Připravte směs:   Mleté fazole přendejte do plastové nádoby, přidejte litr vody a dobře promíchejte párátkem.
  3. Scezení:   Propasírujte směs přes síto, abyste odstranili veškeré pevné zbytky a přelili kapalinu do jiné nádoby.
  4. Použití:   Přecezenou tekutinu nalijte do rozprašovače. Toto je vaše hnojivo, připravené k použití přímo na vaše rostliny.

Použití vašeho domácího hnojiva

Posypte své rostliny hnojivem na černé fazole, abyste jim poskytli komplexní nutriční podporu. To zajišťuje, že dostávají dostatek živin pro udržení zdraví a vitality v průběhu času.

Výhody používání hnojiva na černé fazole

Příprava tohoto organického hnojiva je nejen jednoduchá a ekonomická, ale také šetrná k životnímu prostředí. Černé fazole jsou levné a snadno se shánějí, nebo si je dokonce můžete vypěstovat na vlastní zahradě pro nepřetržité zásobování. Toto domácí řešení je jemné, ale účinné, vhodné i pro choulostivé rostliny, jako jsou orchideje.