Přemýšleli jste někdy o všestrannosti pomerančové kůry? Tyto skořepiny, které se obvykle vyhazují, nabízejí několik praktických využití. Skvěle se hodí například pro přípravu přírodních vůní, olejů, odmašťovačů a čisticích prostředků. Pouhým vložením pomerančové kůry do láhve s vodou odemknete řadu možností a zároveň si na konci měsíce užijete značné úspory.

Chcete-li snížit domácí odpad a vyhnout se agresivním chemikáliím, zvažte opětovné použití pomerančové kůry k vytvoření zcela přírodních domácích čisticích prostředků. Vyrobit si vlastní čistič s pomerančovými kůrami je nejen ekologické, ale i ekonomické. Zde jsou některé výhody používání této přírodní alternativy:

  • Bezpečné pro většinu povrchů
  • Bez toxinů a chemikálií.
  • Hospodářský
  • Snižte plýtvání potravinami
  • Dlouhotrvající účinnost

Příprava tohoto přírodního čisticího prostředku je jednoduchá a vyžaduje minimum přísad, výsledkem je všestranný, víceúčelový čisticí prostředek, který vydrží měsíce. Takto:

  1. Skladujte kůry: Pomerančové kůry skladujte v nádobě v lednici. Bude stačit asi 4-6 středních pomerančů.
  2. Umyjte a dezinfikujte: Očistěte skořápky solí a vodou, abyste odstranili choroboplodné zárodky, zbytky pesticidů a parazity. Slupky nakrájejte na proužky a vložte je do poloviny do nádoby.
  3. Přidejte jedlou sodu a vodu: Do nádoby přidejte lžičku jedlé sody a vody, ponechte prostor pro fermentaci.
  4. Vyluhujte roztok: Pomerančovou kůru nechte působit alespoň týden, aby se zvýraznila vůně čisticího roztoku. Nezapomeňte uvolnit plyny každodenním otevíráním nádoby.
  5. Filtr a použití: Po týdnu sceďte tekutinu do rozprašovače nebo nádoby. Tento citrusový mycí prostředek, obohacený o kyselinu citronovou a hydrogenuhličitan sodný, lze použít k čištění různých povrchů, od nádobí po podlahy.

Přijetím této jednoduché kutilské metody nejen minimalizujete odpad, ale také přispíváte ke zdravějšímu a ekologičtějšímu životnímu stylu.