Našla jsem skvělý způsob, jak využít pomerančové kůry – začleňuji je do mnoha úkolů! Od té doby, co jsem tuto metodu přijal, už je nevyhazuji. Recyklace potravinového odpadu, jako jsou pomerančové kůry, nejen šetří peníze, ale také vám pomáhá efektivně řídit výdaje v domácnosti.

Místo vyhazování pomerančové kůry je šetřím a vytvářím tak účinný čisticí roztok pro svůj domov. Tento domácí čistič vám nejen ušetří peníze, ale také eliminuje potřebu drsných chemikálií, které poškozují životní prostředí a vaše zdraví.

Věřte mi, že tento domácí čistič je nejen ekonomický a bez toxinů, ale je také bezpečný a účinný na všech površích a dlouho vydrží. Pokud vás zajímá, jak to udělat, pokračujte ve čtení.

Opětovným použitím pomerančové kůry můžete vytvořit účinný čisticí prostředek, který snadno vyčistí jakýkoli povrch ve vaší domácnosti. Navíc toto domácí řešení vydrží měsíce.

Chcete-li jej připravit, shromážděte následující položky:

 • lahvičku s rozprašovačem
 • Musí
 • Voda
 • Malá plastová láhev nebo skleněná nádoba.
 • pomerančové kůry
 • Hydrogenuhličitan sodný

Toto byste měli udělat:

 1. Po spotřebování pomerančů uchovávejte slupky v plastové láhvi v lednici.
 2. Když jste připraveni připravit prací prostředek, omyjte skořápky solí a vodou, abyste odstranili bakterie, zbytky pesticidů a parazity.
 3. Čisté slupky nakrájejte na proužky nebo jakýkoli tvar, který chcete, a vložte je zpět do láhve a naplňte ji do poloviny.
 4. Přidejte jedlou sodu a vodu, dávejte pozor, abyste láhev úplně nenaplnili, aby zůstal prostor pro fermentaci.
 5. Nechte směs alespoň týden odležet, denně otvírejte víko láhve, aby se uvolnily plyny a zlepšila se vůně roztoku.
 6. Po týdnu roztok přeceďte a přeneste do víceúčelové nádoby nebo rozprašovače.
 7. Nyní máte citrusový saponát ideální pro čištění kuchyňských povrchů, mytí nádobí, drhnutí podlah a čištění povrchů koupelen.
 8. Uchovávejte lahvičku na chladném a suchém místě pro budoucí použití.

Užijte si svůj zelený čisticí roztok!