Ocet v zemědělství: Různé aplikace 👍

Ocet má různá použití v zemědělství, zejména pro hubení škůdců v pokojových rostlinách. Zde je několik praktických aplikací:

Zvýšení kyselosti půdy octem U rostlin, které preferují kyselou půdu, jako jsou gardénie, azalky a jasmín, přidejte lžíci octa do litru vody a půdu zalévejte touto směsí každé dva týdny. To snižuje pH půdy a pomáhá těmto rostlinám absorbovat esenciální železo.

Kontrola plevele octem Chcete-li bojovat s plevelem ve vaší domácí zahradě, smíchejte lžíci octa a lžičku soli v litru vody. Nastříkejte tento roztok na oblasti s plevelem, ale nepoužívejte jej v květináčích a květináčích, aby nedošlo k poškození jiných rostlin.

Prevence škůdců octem Smíchejte lžíci octa s litrem vody a každých 14 dní postříkejte listy rostliny. To zvyšuje odolnost rostliny vůči hmyzu a houbám, včetně molic, moučnic, padlí, padlí a mšic.

Ekologický insekticid s octem Pro počáteční fázi napadení hmyzem zkombinujte lžíci octa s lžící tekutého mýdla. Postříkejte listy dvakrát týdně, abyste odstranili molice, mšice a ovocné mušky.

Fungicid s octem Chcete-li se vypořádat s houbovými škůdci, jako je padlí, smíchejte lžíci octa s litrem vody a nastříkejte na listy rostlin.

Odstranění ovocných mušek octem V otevřené nádobě smíchejte čtvrt šálku octa, čtyři polévkové lžíce cukru a šálek vody. Zavěste jej poblíž rostlin nebo stromů, aby přilákal a chytil ovocné mušky. Tato metoda je účinná i proti běžným mouchám.

Boj proti mravencům octem Chcete-li se mravenců zbavit, smíchejte čtvrt šálku octa a lžíci tekutého mýdla s litrem vody. Tento roztok pravidelně stříkejte na místa, kde se mravenci vyskytují, dokud úplně nezmizí.

Ochrana rostlin před zvířaty octem Postřik rostlin roztokem octa a vody může pomoci odradit zvířata, jako jsou kočky, psi a hlodavci, aby se k rostlinám přiblížili.

Čištění a dezinfekce zahradního nářadí octem Po práci na zahradě namočte nářadí do roztoku vody, mýdla a octa. To je vyčistí a zabrání přenosu nečistot při opětovném použití.

Zlepšení klíčivosti semen pomocí octa Chcete-li zvýšit rychlost klíčení semen, namočte semena na jeden den před výsadbou do šálku vody smíchané se lžící octa.