Nejlepší rostliny na ochranu před hmyzem a komáry v interiéru

 

1/ Rozmarýn : K pěstování rozmarýnu je potřeba jen malé, slunné a suché místo. Kromě jeho kulinářského využití jeho vůně účinně odhání komáry a hmyz. Třením jeho větví o exponovanou pokožku může zabránit kousnutí komárem. Spalování rozmarýnu na grilu nebo v ohništi navíc slouží jako přírodní repelent proti komárům.

2/ Bazalka : Nejenže čerstvá bazalka zlepší chuť vašich jídel, ale má také zahradnické výhody, jako je zlepšení chuti rostlin v okolí. A co je nejdůležitější, působí jako přírodní repelent proti komárům.

3/ Meduňka : Obsahuje „Citronellal“, meduňka vydává silnou citronovou vůni, která odpuzuje komáry, takže je perfektní volbou pro vaši řadu rostlin proti komárům.

4/ Levandule : Komáři jsou odpuzováni vůněmi, které si lidé užívají, přičemž levandule je ukázkovým příkladem. Natírání levandulového oleje na zápěstí a kotníky může účinně odradit hmyz, mouchy a komáry.

5/ Divoká máta : Výzkumy ukazují, že esenciální olej z máty, zejména „Nepetalactone“, je účinnější při odpuzování komárů než komerční spreje proti hmyzu. Je tak silný, že ve srovnání s tradičními insekticidy, jako je DEET, je pro podobné výsledky potřeba pouze zlomek množství.