Oživte svou orchidej – tato úžasná kuchyňská sponka ji rozkvete!

Orchideje se svými zářivými barvami a svůdnými vůněmi jsou ceněné pro svůj exotický šarm. Dosažení ideálního kvetení však vyžaduje specifickou péči. Naštěstí existuje jednoduchý recept na stimulaci kvetení nebo podporu opětovného kvetení, což zajistí, že květina kvete po celý rok.

SHRNUTÍ Orchideje, ceněné pro svůj exotický šarm, vyžadují precizní péči, aby prosperovaly a bohatě kvetly. Použití jedlé sody, všestranného domácího čisticího prostředku, může zlepšit růst a kvetení orchidejí úpravou pH půdy. Aby kvetla po celý rok, smíchejte lžíci jedlé sody s 1 litrem vody a měsíc po odkvětu postříkejte listy.

Během zimy ožívají vnitřní prostory hrnkovými rostlinami, živými kyticemi a voňavými květinami. Mezi těmito požitky kraluje orchidej. Orchideje symbolizující plodnost naplňují prostory podmanivými nuancemi a vůněmi. Pro prodloužení její krásy je však nezbytná správná údržba!

Jak vyvolat kvetení u orchidejí jedlou sodou? Jak pečovat o orchideje doma?

Ačkoli je péče o orchideje obecně jednoduchá, existují nuance, které je třeba vzít v úvahu. S téměř 25 tisíci odrůdami mají orchideje několik druhů, jak zdůraznili naši kolegové z Meu Jardim, Minha Casa. Jako zázračný pomocník pro výživu a rozkvět orchidejí může překvapivě posloužit kuchyňská skoba: jedlá soda! Kromě konvenčního použití při čištění domácností má tento jednoduchý bílý prášek pozoruhodný potenciál v zahradnictví.

Jedlá soda, která obsahuje kyselinu uhličitou a sodík, dokáže oživit orchideje změnou pH půdy. Používá se jako hnojivo, může stimulovat růst a kvetení během několika týdnů a nabízí ekonomické řešení pro pěstování nebo revitalizaci orchidejí.

Jak efektivně zalévat orchideje? Jak zajistit, aby orchideje kvetly po celý rok?

Jak doporučuje My Garden, My House, používání jedlé sody vyžaduje specifický přístup k produkci květin. Smíchejte lžíci jedlé sody s 1 litrem vody v nádobě, nechte 24 hodin uležet, než směsí zalijte základ orchideje.

 

Chcete-li zachovat květy po celý rok, zvažte postřik listů orchidejí směsí vody a jedlé sody, případně s několika kapkami černého mýdla. Tento krok však musí být proveden výhradně „měsíc po odkvětu“. Cvičte umírněnost s aplikací jedlé sody, omezte ji maximálně na každých šest měsíců. Vyhněte se aplikaci během kvetení nebo pučení rostliny a rozhodněte se pro vegetační období. Chcete-li získat další tipy na podporu zdraví vaší orchideje, zvažte vyzkoušení skořápek vlašských ořechů.