Namáčení pěti stroužků česneku do sklenice plné vody si získalo oblibu u mnoha lidí.

Pro udržení optimálních tělesných funkcí se lze obrátit na pozoruhodný lék česnek. Když teploty stoupají nad 30 stupňů Celsia, naše tělo může pociťovat únavu a vyčerpání. I když se někteří obracejí na různé doplňky, aby se oživili, několik kuchyňských spon slouží jako silné elixíry pro naši pohodu. Mezi nimi vyniká česnek, všudypřítomná přísada známá pro zvýraznění chuti pokrmů.

Česnek má řadu výhod nad rámec jeho kulinářského využití. Jeho výrazné aroma, připisované alicinoidům, zapouzdřuje většinu jeho terapeutických vlastností. Česnek, který působí jako vynikající antibakteriální, antivirové a protiplísňové činidlo, účinně bojuje proti infekcím. Dále podporuje lepší krevní oběh, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu a zmírňuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Tibetská populace často používá česnek k léčebným účelům a vytváří tak tradiční medicínu zaměřenou na tuto všestrannou zeleninu. Tato příprava spočívá v rozemletí 311 gramů kořenů česneku na prášek a následném vaření, dokud se voda neodpaří. Poté se přidá jačí máslo (asi 600 gramů) spolu s obilovinami a nechá se tři týdny kvasit v nádobě. Po vychlazení se roztok pro maximální účinnost konzumuje dvacet minut před jídlem.

Tento lék, bohatý na antioxidační a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá při správné konzumaci snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. Posiluje imunitní systém, předchází infekcím svými antibakteriálními a antivirovými účinky. Dále zlepšuje gastrointestinální průchod a trávení, zmírňuje stres a podporuje pozitivní náladu.