Moje babička mi ukázala tento fantastický způsob, jak znovu použít pomerančovou kůru! Je to neuvěřitelně efektivní!

8. února 2024 Giusy sdílel tento chytrý tip, který se dědí z generace na generaci. Dodržováním babských moudrostí nejenže rychle a levně uklidíte doma, ale také minimalizujete odpad.

Objevte na této stránce pozoruhodný potenciál opětovného použití zbytků potravin pro účely čištění. Pomocí pomerančové kůry můžete vytvořit výkonný, efektivní a ekonomický čisticí roztok.

Podle následujících kroků se naučíte, jak si vyrobit svůj vlastní odmašťovač doma. Rozlučte se s chemikáliemi z obchodu, které mohou představovat dlouhodobá zdravotní rizika a vyčerpat vaši peněženku.

Stručně řečeno, vyhrnutím rukávů a vyrobením tohoto domácího odmašťovače se těmto obavám můžete zcela vyhnout. Pojďme se podívat, jak to můžete udělat.

Opětovné použití pomerančové kůry: chytré řešení pro úklid domácnosti. Vytvořte dokonalý odmašťovač! Kromě toho, že obohacuje nápoje svou aromatickou esencí, pomerančová kůra se ukazuje jako všestranný čisticí prostředek.

Chcete-li tento odpad efektivně znovu využít, shromážděte následující složky:

  • 2 – 3 bio pomerančové kůry
  • 50 ml bílého octa, jablečného octa nebo lihového octa
  • 50 ml denaturovaného lihu
  • Přibližně 400 ml vody

Začněte výběrem skleněné nádoby o objemu alespoň jeden litr.

Zde je metoda:

  1. Pomerančovou kůru nakrájejte na malé kousky a vložte je do skleněné nádoby.
  2. Přidejte alkohol, ocet a vodu do džbánu. Tyto ingredience budou fungovat jako rozpouštědla a extrahují esenciální oleje ze slupek.
  3. Směs nechte louhovat alespoň 24 hodin, maximálně týden. Pro optimální extrakci slupky během této doby pravidelně drťte.
  4. Po uplynutí doby vyluhování propasírujte směs přes síto a ujistěte se, že slupky opět rozdrtíte. Váš odmašťovač je nyní připraven k použití.

S tímto domácím přípravkem docílíte lesklých, dezinfikovaných a odmaštěných povrchů doprovázených lahodnou vůní pomeranče.

Tímto ekologickým přístupem se rozloučíte s chemickými produkty, které se nacházejí na pultech supermarketů, a budete chránit životní prostředí a zdraví vaší rodiny.

Vyzkoušejte tuto metodu a budete mít na dosah ruky účinný čisticí roztok, který zajistí, že pomerančová kůra již nebude končit v koši.

Osvojte si tento domácí lék – budete se divit, jak jste bez něj mohli žít.

Šťastný úklid!