I zdánlivě nezáživné okurky mohou prodělat pozoruhodnou obrodu a produkovat bohaté ovoce pouhou aplikací strouhanky. Během kritické fáze květu a plodu vyžadují okurky značnou výživu, aby se jim dařilo. Bez dostatečné výživy se projevují příznaky jako padající květy, žloutnutí listů a tvorba deformovaných plodů.

Řešením je však krmit okurky chlebem, jednoduchým a ekonomickým hnojivem, které využívá strouhanku, slupky nebo dokonce zbytky plísní. Výhody přesahují okurky: rajčata, lilky, papriky a dokonce i růže reagují příznivě na toto nekonvenční hnojivo.

Kouzlo droždí: Transformační síla strouhanky pochází z kvasnic, které obsahuje. Kvasnice slouží jako bohatý zdroj esenciálních mikroelementů, aminokyselin a bílkovin, obohacují půdu a rostliny. Jeho přítomnost zlepšuje půdní mikrobiální aktivitu, čímž zlepšuje půdní strukturu a dostupnost živin.

Způsob přípravy: Příprava chlebového hnojiva spočívá v namáčení 600 gramů strouhanky ve 3 litrech vody a jejím ponechání několik dní kvasit. Změkčená směs se pak ředí vodou, přičemž se k aplikaci smíchá přibližně 100 ml nálevu s jedním litrem vody.

Technika aplikace: Po období fermentace se nálev přecedí a zředí, jak je popsáno výše. Každý keř okurky dostane vydatnou zálivku půl až litr zředěného hnojiva. Je nepravděpodobné, že by došlo k překrmování chlebovými hnojivy, takže navrhované dávky jsou přibližné a mírné.

Další použití: Jakýkoli zbytek změkčeného chleba lze zahrabat pod keře rybízu nebo angreštu, aby jim poskytl hodnotnou výživu. Alternativně lze kvasnice použít přímo k přípravě suchých nebo lisovaných hnojiv vhodných pro daný úkol. Výsledný roztok se zředí a aplikuje podobným způsobem jako chlebový nálev.

Pamatujte na detaily: při použití hnojiv na bázi kvasinek je nezbytné je rozpustit v teplé vodě, aby nedošlo k šoku rostlin. Je třeba se vyhnout studené vodě, aby se zabránilo možnému žloutnutí listů způsobenému stresem.

Závěrem lze říci, že používání chleba jako hnojiva nejen minimalizuje odpad, ale také podporuje silný růst rostlin, z čehož mají prospěch rostliny i zahradníci. S tímto přístupem se produkce zeleniny rozhodně zvýší, což poskytuje pro nadšence zahradničení obohacující zážitek.