Mrkev v nádobách

Objevte kompletní příručku o tom, jak pěstovat mrkev doma pouze s použitím znovu použitých kbelíků nebo květináčů. Pěstování malé zahrádky na vlastním dvorku zajišťuje nejen neustále zásobenou spíž, ale nabízí i finanční úspory.

S minimem péče a znalostí se pěstování mrkve stává jednoduchým úkolem. To je vše, co potřebujete vědět.

Pěstování mrkve doma: klíčové myšlenky

Mrkev se svou lahodnou sladkostí překvapivě snadno pěstuje i bez velké zahrady. Stačí staré květináče nebo plastové kbelíky a správná zemina, která zajistí optimální růst mrkve, zejména za příznivých povětrnostních podmínek. Ačkoli se mrkev přizpůsobuje různým klimatickým podmínkám, preferují se mírné teploty, ideálně mezi 15 a 25 °C.

 

Výsadba mrkve není omezena na konkrétní období; Lze to provést kdykoli, s ohledem na potřeby zvolené odrůdy mrkve. Ať už se jedná o rané nebo pozdní odrůdy, tyto kořenové rostliny by měly být vysazeny přímo do země a ne na záhony. Postupujte podle těchto pokynů krok za krokem:

Kupte si plastový kbelík nebo znovu použitý květináč naplněný zlatou písčitou půdou. Ve stejné řadě vykopejte jamky hluboké přibližně 40 cm, vzdálené od sebe asi 8 cm. Mezi řádky ponechte přibližně 25 cm. Semena rovnoměrně rozprostřete a zakryjte je vlhkou, dobře odvodněnou půdou, abyste zabránili stagnaci vody. Někteří dávají přednost předmáčení semen, aby se urychlilo klíčení. Ujistěte se, že zem je měkká a bez kamenů nebo štěrku. Smíchání písku s půdou zlepšuje výsledky. Nakonec do své miniaturní zahrady zapracujte organické hnojivo, které podpoří růst mrkve.

Péče o mrkev

Po úspěšném růstu vyžaduje mrkev přerušované zalévání pouze tehdy, když je půda suchá. V létě může být nutné zalévat dvakrát denně. Pro usnadnění klíčení vyžadují semena mrkve teploty v rozmezí 12 až 20 °C. V chladnějším podnebí lze pro podporu růstu sazenic použít kryt.

 

Pro sklizeň první mrkve musíte počkat asi dva měsíce, než kořeny dosáhnou průměru asi 1 cm. Jakmile mrkev dozraje, otrhejte ji a před konzumací ji nechte pár dní zaschnout. Užijte si tedy plody své práce!