Milovníci rostlin vědí, že udržet jejich zelené kamarády prosperující často znamená jít nad rámec standardní péče a dokonce podporovat mimosezónní kvetení.

Přirozená a ekonomická péče o rostliny Aby vaše rostliny vypadaly co nejlépe, není vždy nutné kupovat komerční produkty, které mohou být škodlivé pro zdraví a životní prostředí. Potřeby pro domácnost, které se často používají při každodenním vaření, mohou být překvapivě účinné při podpoře růstu a kvetení rostlin s malými nebo žádnými náklady.

Odborné tipy pro milovníky rostlin Každý milovník rostlin ví, že každý druh má jedinečné potřeby: některým se daří uvnitř, jiným venku a jejich potřeba zalévání se může výrazně lišit. Před nákupem jakékoli rostliny je vhodné důkladně prozkoumat vaše konkrétní potřeby.

Kouzlo rýže pro rostliny Mezi méně známá tajemství patří použití rýže, která je základem mnoha diet, ke zlepšení růstu rostlin. Tato jednoduchá a levná metoda dokáže proměnit i tu nejnudnější zahradu v pulzující, voňavý ráj.

Použití rýže jako přírodního hnojiva Chcete-li použít rýži jako hnojivo, jednoduše nasypte několik hrstí syrové rýže přímo do půdy kolem vašich rostlin a lehce zakryjte. Zalévejte normálně a brzy si všimnete, že vaše rostliny vypadají zdravěji a živěji. Tato metoda je užitečná zejména v teplejších měsících nebo podnebí.

Alternativně lze k přípravě vodného roztoku bohatého na živiny použít rýži. Naplňte hrnek nebo misku rýží, zalijte vodou a nechte odležet. Po přefiltrování rýže je zbývající voda obohacená o vlastnosti rýže výborným postřikem pro vaše rostliny. Pravidelné používání tohoto spreje může mít za následek viditelně zdravější a krásnější rostliny během několika týdnů.