Techniky konzervace bazalky: rozlučte se s odpadem!

Při naší snaze vypěstovat si malou městskou zahradu nebo jednoduše mít doma několik květináčů s aromatickými bylinkami se mnozí z nás potýkají s omezeními. V důsledku toho se často uchýlíme k nákupu bylinek v supermarketu, jen abychom sledovali, jak rychle kazí. Ale nebojte se, existuje jednoduché řešení, jak prodloužit čerstvost bazalky až na 6 měsíců.

Bazalka, základní kuchyňská základna, se obvykle dodává zabalená a má tendenci rychle hnít, jakmile se dostane domů. Jak tedy můžeme prodloužit jeho trvanlivost o měsíce?

  1. Skladování vody:   Pokud nemáte rostlinu bazalky, zacházejte s čerstvým nákupem jako s kyticí květin. Umístěte snítky bazalky do šálku vody, zakryjte stonky, ale ne úplně. Vodu denně vyměňujte, uchovávejte na chladném a tmavém místě a listy podle potřeby zastřihněte. Vaše bazalka vydrží čerstvá až týden!
  2. Chlazení:   U většího množství bazalky může omytím a sušením listů a jejich zabalením do kuchyňské utěrky před uložením do vzduchotěsné nádoby nebo uzavíratelného sáčku do lednice prodloužit jejich trvanlivost na přibližně 10 dní.
  3. Konzervace oleje:   Vytvořte bazalkový olej namočením čerstvých, čistých bazalkových lístků do extra panenského olivového oleje v uzavřené nádobě. Uchovávejte v chladničce týdny. Buďte však opatrní kvůli riziku botulismu; Vždy se ujistěte, že jsou nože zcela pokryty olejem.
  4. Zmrazování:   Listy bazalky zmrazte v oleji, pomocí formiček na led nebo bez oleje ve vzduchotěsné nádobě. Tato metoda zachovává vůni a čerstvost po několik měsíců, což umožňuje v případě potřeby snadno začlenit do vašich receptů.
  5. Příprava pesta:   Připravte si jednoduché pesto z bazalky, olivového oleje a česneku a zamrazte v malých nádobách. Může být skladován až šest měsíců v mrazáku a několik dní v chladničce po rozmrazení, pokud zůstane pokrytý olejem.

Nyní, vyzbrojeni těmito konzervačními technikami, se můžete rozloučit s promarněnou bazalkou a užívat si její čerstvost ve vašich pokrmech po celé měsíce!