Ušetřete ty banánové slupky – namočte je do octa a uvidíte úžasné výsledky! Místo toho, abyste banánové slupky vyhazovali, zvažte jejich překvapivé a prospěšné přírodní využití, o kterém mnozí ani netuší.

Neočekávané využití banánových slupek Zakopnutí o banánovou slupku je klasická nehoda, ale kromě dovádění si tyto slupky získávají pozornost pro svůj recyklovatelný potenciál.

Banánové slupky jako kompost a mnoho dalšího Pro ty, kteří si kompost dělají sami, jsou banánové slupky skvělým doplňkem, zvláště když jsou nakrájeny na malé kousky pro urychlení rozkladu.

Pokud máte na zahradě slepice nebo jiné ptactvo, pravděpodobně víte, že sušené, drcené banánové slupky pro ně mohou být výživovým doplňkem.

Vypořádat se s mravenci nebo mšicemi? Malé kousky banánové slupky zahrabané asi 5 cm hluboko fungují jako přírodní repelent.

Domácí hnojivo na banánové slupky Banánové slupky snadno proměníte v účinné hnojivo pro rostliny. Jednoduše vložte skořápku do skleněné nádoby, naplňte ji 1 litrem vody a uzavřete. Po dvou dnech odstraňte slupku a hnojivo bude připraveno vyživovat vaše rostliny.

Opatrně to svým pokojovým rostlinám zaveďte a upravte podle jejich reakce, abyste to nepřehnali.

Kreativní využití octa Banánové slupky Ocet je všestranná základní surovina a používá se na vše od konzervace potravin až po kulinářské speciality.

Pro ty, kteří mají rádi kulinářské experimenty, může spojení banánových slupek s octem vytvořit jedinečné kandované ovoce nebo nakládané slupky.

Chcete-li banánové slupky uchovat, nakrájejte je na 3 cm kousky a před zmražením na několik dní marinujte v octě.

Pokud jste spíše na sladké, povařte kousky banánové slupky v cukrovém sirupu, dokud nezměknou, poté je nechte vychladnout a ztuhnout. Uchovávejte své domácí kandované banánové slupky ve vzduchotěsné nádobě.

Vyluhování octa s banánovými slupkami Vylepšete svůj ocet vyluhováním jedinečnou chutí banánových slupek. Ve velké skleněné nádobě smíchejte 500 g slupek se 70 g krupicového cukru a 120 ml octa. Naplňte nádobu vodou, uzavřete a míchejte denně po dobu jednoho týdne. Po fermentaci se můžete rozhodnout prodloužit proces o další čtyři týdny pro hlubší chuť.

Pro dosažení nejlepších výsledků použijte pro tyto recepty bio banány.