Objevte nejlepší rostlinu odpuzující komáry pro váš balkon

Překonejte účinnost máty a levandule a objevte rostlinu, která udrží komáry daleko od vašeho balkonu. Zde najdete vše, co potřebujete vědět.

KRÁTCE:

🦟 Předletní sezóna je ideální pro užívání si venkovních prostor bez potíží s komáry. 💐 Pro účinnou ochranu zvažte přírodní repelenty proti komárům, jako je divoký bergamot a koloidy Plectranthus.

🌸 Vyberte si divoký bergamot, který zaručí klidné noci na vašem balkoně, oceňovaný pro svou odolnost vůči chladu a vlastnosti odpuzující hmyz.

S blížícím se létem je trávit čas na balkóně nebo na zahradě čím dál tím příjemnější, zvlášť když tam nejsou komáři. Přestože sezóna komárů ještě nezačala, prevence je klíčová.

Prevence proti komárům přesahuje levanduli a mátu

S létem přichází nevyhnutelná přítomnost komárů a nepohodlí jejich kousnutí, někdy i několikrát za noc, od stejného otravného komára, zatímco sbírají bílkoviny pro vývoj svých vajíček.

Naštěstí příroda nabízí řešení s rostlinami, o kterých je známo, že odpuzují komáry, jako je máta, citronová tráva a levandule. Existuje však ještě jedna rostlina, která je zvláště účinná proti komárům a ideální pro klidné noci.

Vyberte si divoký bergamot pro noci bez komárů

Nejlepší volbou pro klidné noci je divoký bergamot. Přestože se nejvíce proslavil tím, že se používá k ochucení čaje, výborně poslouží jako repelent proti hmyzu. Tato rostlina nejenže dodává svým fialovým květům nádech barvy, ale také zaručuje klid. Díky své odolnosti jako trvalky a rychlému růstu je nenáročná na údržbu a je vhodná pro všechny typy půd. Dobře prospívající v květináčích, můžete se těšit z jejích květů od začátku června do konce července.

Další možnost repelentu: falešná vonná rostlina

Chcete-li zlepšit svou obranu proti komárům, zvažte koloidy Plectranthus, známé také jako falešné kadidlo. Jeho aroma odpuzuje hmyz a zároveň příjemně provoní váš domov nebo venkovní prostor. Přestože je méně odolný než divoký bergamot a citlivý na chlad, je cenným doplňkem pro mírnější podnebí. V chladnějším podnebí vyžaduje ochranu, aby přežil zimu.

Začleněním těchto rostlin do vašeho balkonu nebo zahrady si budete moci užívat venkovní prostory pohodlněji a bez komárů.