Časté letní dilema: jak si užít venku, aniž by vám čas ničili komáři? Místo drahých repelentů vyzkoušejte tato přírodní řešení, která snadno najdete ve své kuchyni.

Přírodní způsoby, jak se chránit před komáry

  1. Esenciální olej ve spreji   – Osvěžte své záclony a okenní parapety postříkáním domácím roztokem esenciálního oleje. Smíchejte 5 kapek olejů, jako je citronela, citron, eukalyptus, pelargónie nebo levandule, s litrem vody a použijte tuto směs k ochraně proti komárům.
  2. Citron a hřebíček   : Komáři nenávidí vůni citronu v kombinaci s hřebíčkem. Jednoduše nakrájejte citron, vložte hřebíček do každé poloviny a umístěte je na místa náchylná k komárům.
  3. Levandule   : Vůně levandule přirozeně odpuzuje komáry. Zasaďte si ji do květináčů na balkón nebo použijte jiné aromatické rostliny, jako je bazalka, tymián, meduňka a máta.
  4. Směs skořicového oleje   – Vytvořte účinný repelent proti komárům smícháním skořice se slunečnicovým nebo olivovým olejem. Aplikujte přímo na pokožku nebo položte na talířek, abyste odvrátili komáry a mravence.
  5. Mletá káva   : Účinná metoda, zvláště užitečná venku. Zahřejte mletou kávu nebo suchý kávový prášek; Zakouřené půdy pomáhají zmást a odpuzovat komáry.

Zavedením těchto tipů si budete moci užívat léta bez komárů, aniž byste se uchýlili k drahým komerčním produktům.