Osvojte si těchto 12 chytrých technik pro pěstování prosperujících rostlin rajčat, ať už ve vaší zahradě nebo na balkoně. S těmito tipy od Pousse Pousse budete moci vyživovat svá rajčata naplno a vypěstovat si bohatou úrodu, na kterou budete hrdí.

 1. Hluboká výsadba: Zajistěte silný vývoj kořenů hlubokým zapuštěním kořenů a částečným zakrytím stonku. Výsadba pod mírným úhlem podporuje přirozené narovnání a zlepšuje růst kořenů.
 2. Přiměřené rozestupy: Zajistěte dostatečný prostor mezi rostlinami, alespoň 2 stopy od sebe, abyste optimalizovali vystavení slunci a cirkulaci vzduchu, podpořili zdravý růst a minimalizovali riziko onemocnění.
 3. Obohacení půdy: Před výsadbou obohaťte půdu přidáním organické hmoty, jako jsou bramborové nebo banánové slupky, do výsadbové jamky, která poskytuje základní živiny pro robustní růst.
 4. Spolehlivá podpora: Nainstalujte kůly nebo klece včas, abyste podpořili rostoucí rostliny, chránili je před poškozením větrem a podporovali růst.
 5. Ochranný mulč: Aplikujte vrstvu mulče kolem základny rostlin k potlačení plevele, udržení vlhkosti půdy a regulaci teploty půdy, čímž se sníží potřeba častého zavlažování.
 6. Doprovodná výsadba: Podporujte symbiotické vztahy zasazením rajčat vedle bazalky, petržele nebo měsíčku, které zlepšují chuť, odradí škůdce a podporují celkové zdraví rostlin.
 7. Strategické zavlažování: Zalévejte u kořene rostliny, vyhněte se smáčení listů, abyste předešli chorobám. Udržujte pravidelnou a mírnou zálivku, abyste zajistili optimální hydrataci bez zamokření.
 8. Řezání a ředění: Odstraňte výhonky a spodní listy, jak rostlina roste, abyste zlepšili cirkulaci vzduchu, snížili náchylnost k chorobám a podpořili větší vývoj plodů.
 9. Přirozená kontrola škůdců: Odrazte slimáky a slimáky tím, že rostliny obklopíte měděnými bariérami a využijete jejich averzi vůči kovu.
 10. Epsom Salt Boost: Oživte rostliny, které mají problémy, zředěným roztokem Epsomské soli každé tři týdny, abyste napravili nutriční nedostatky a podpořili silný růst.
 11. Pomoc při opylování: Podpořte vývoj plodů jemným protřepáváním květů rajčat denně, abyste usnadnili pohyb pylu a zlepšili násadu plodů.
 12. Pozdní řízení: Obnovte všechna zbývající zelená rajčata vytažením rostlin a zavěšením vzhůru nohama, aby dozrály. Zelená rajčata použijte ke konzervování nebo podpořte zrání tím, že je uskladníte poblíž zralého ovoce.

Zažijte radost ze zahradničení po celý rok se zahradnickými boxy Pousse Pousse, které jsou plné odborných tipů a pokynů od semínka až po vidličku. Objevte tajemství úspěšného zahradničení a užijte si plodnou sklizeň s Les Bonnes Feuilles de Pousse Pousse.