Už se těším, když na zahradě budou dozrávat jahody. Vynikající, domácí, chutné, sladké a šťavnaté. V létě velmi nepečeme, vždyť kdo by stál u sporáku, když je venku nádherně a hlavně teplo. Krémové dezerty dlouho nevydrží a proto raději volíme jednoduché krémové poháry, které potěší naše chuťové pohárky. Autor: Triniti

SUROVINY

500 gjahody
1 kscitrón – šťáva
1 bal.vanilkový pudink
200 mlzakysaná smetana
250 gjemný tvaroh
podle chutimed
jiné ovoce podle chuti, např. banán

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Jahody omyjeme, nakrájíme na menší kousky a dáme rozvařit do hrnce spolu s citronovou šťávou. Stačí je protlačit vidličkou, aby zůstali i větší kousky. Když začne hmota vřít, přidáme pudinkový prášek a vaříme do zhoustnutí. Nakonec osladíme medem, ale záleží na sladkosti jahod. Pokud jsou sladké, nesladíme.
  2. V druhé misce smícháme zakysanou smetanu, tvaroh a vidličkou protlačený banán.
  3. Připravíme sklenice, na dno dáme smetanovou hmotu, na tu naneseme jahodovou dřeň, znovu smetanovou a ozdobíme jahodami.