Výborné ovocné řezy. Jahody jsou základem náplně. Vrch zdobí vyšlehané smetana. Hotová mňamka!

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
4 lžícepolohrubá mouka
4 lžícekr. cukr
1 lžičkaprášek do pečiva

Jahodová náplň:

800 gjahody
1 bal.jahodové želé
2 lžíceželatina
1 lžícemoučkový cukr

Vrch:

500 mlsmetana ke šlehání
1,5 lžíceželatina
1/3 šálkuvařící voda
3 lžícekr. cukr
1 lžícevanilkový cukr
1 lžičkacitronová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílka a žloutka si oddělíme. Bílky si vyšleháme na tuhý sníh, postupně přidáme cukr a žloutky. Nakonec přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a promícháme. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech o velikosti 23 x 28 cm, který jsme si vystlali papírem. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 20 minut.
  2. Připravíme si jahodovou nádivku. Želatinu si rozpustíme v horké vodě a necháme ji vychladnout. Jahody pomocí mixéru rozmixujeme a dáme je do hrnce. Přidáme cukr a přivedeme do varu. Odstavíme z ohně, přidáme želatínu a necháme mírně vychladnout. Přidáme jahodové želé a necháme v chladničce odstát cca půl hodinu. Když vidíme, že nám nádivka houstne, navrstvíme ji na upečený plát těsta a pěkně uhladíme.
  3. Připravíme si vrchní vrstvu. Želatinu si rozpustíme v horké vodě a necháme ji vychladnout. Smetanu ke šlehání si vyšleháme s cukrem na hustou hmotu, přidáme vanilkový cukr a citronovou šťávu. Nakonec přidáme želatinu a spojíme. Hotový krém si navrstvíme na ztuhlou jahodovou nádivku. Dáme do lednice ztuhnout.
  4. Vrch ozdobíme jahodami. Nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!

Zdroj: Zcukrempudrem