Fantastický oběd, který vás zasytí. Můžete zvolit i hovězí nebo vepřové, já jsem měla zbývající kuřecí, tak jsem ho hodila do mlýnku. V chladničce jsem našla i otevřenou rajčatovou omáčku, kterou trebalo spotřebovat. Autor: Karambola

SUROVINY

těstoviny
kuřecí prsa
sůl, pepř
česnek
olej
cibule
slanina
mozzarela – mini i velká
vejce
sýr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Kuřecí maso v misce smícháme s nadrobno nakrájenou cibulí, osolíme a opepříme, přidáme prolisovaný česnek a vajíčko. Vše důkladně promícháme rukama a z hmoty vytvarujeme kuličky. Do středu každé kuličky položíme malou mozzarelu. Odložíme stranou.
  2. Na rozpáleném oleji orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme na malé kostičky nakrájenou slaninu. Když je cibule se slaninou orestovaná, poklademe kuličky, které z každé strany necháme zatáhnout a přilijeme rajčatovou omáčku. Můžete si připravit i z čerstvých rajčat, já jsem měla už hotovou, otevřenou v chladničce, tak jsem ji spotřebovala.
  3. Zakryjeme poklopem od pánve a necháme krátce restovat, aby se maso uvařilo i zevnitř.
  4. Jako přílohu jsem volila celozrnné těstoviny, ale klidně můžete zvolit i klasickou bramborovou kaši. A pokud se vám dojde příloha, i křupavý čerstvý chléb není špatný.