Tak tento dezert vypadá opravdu super. Žaludy, které připravíte z velmi oblíbených surovin, jako jsou oříšky, vanilka, čokoláda, …

SUROVINY

Čepička:

150 ghladká mouka
40 gmoučkový cukr
100 gmáslo
1 ksžloutek
1 lžičkavanilková esence

Pusinky:

1 ksbílek
4 lžícekr. cukr
150 gmleté oříšky

Glazura:

100 gčokoláda
1 lžícemáslo
1 lžíceolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve připravíme pusinky. Bílek vyšleháme s cukrem, přidáme mleté ​​oříšky a jemně promícháme. Pomocí cukrářského sáčku navrstvíme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem malé hromádky, jejichž špičku zvedneme. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů 10 minut. Čím menší hromádky uděláme, tím kratší se pečou, proto troubu sledujeme.

  2. Na přípravu čepičy smícháme všechny potřebné suroviny a pomocí síťky uděláme jemné zářezy na jednu stranu. Síťku dostat při nákupu různého ovoce v supermarketech. Nikdy byste neřekli, že něco takového využijete při pečení, viď? Ale pokud nemáte, postačí vám i mřížka, přes kterou protlačujete brambory na salát. Čepičky poklademe na plech a pečeme při teplotě 170 stupňů do zlata.

  3. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a slepíme čepičku s pusinkou. Zbylou čokoládu dáme do vodní lázně, přidáme máslo a olej a vše spolu důkladně spojíme. Pusinku namočíme do čokolády a necháme ztuhnout. Na vrch můžete ještě umístit kapku čokolády, aby žaludy vypadaly opravdu skvěle.

Zdroj: Coolinarika