Vynikající a osvěžující. Tvarohový dort s malinami. Maliny můžete zaměnit za jahody nebo jiné ovoce, které máte rádi.

SUROVINY

Základ:

160 govesné vločky
30 grozpuštěné máslo

Tvarohová vrstva:

500 gjemný tvaroh
250 mlsmetana ke šlehání
3 ksvejce
3/4 šálkumoučkový cukr
2 lžičkyvanilková esence
3 lžícehladká mouka

Malinová vrstva:

300 mlsmetana ke šlehání
500 gmaliny
1 lžícecitronová šťáva
100 gkr. cukr
14 gželatina v prášku

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky a rozpuštěné máslo pomocí kuchyňského mixéru rozmixujeme na jemnou hmotu, kterou navrstvíme na dno kulaté formy o průměru 23 cm. Na dno jsme uložili papír na pečení. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 175 stupňů cca 12 minut. Po 12 minutách vyjmeme a necháme vychladnout.
  2. Všechny suroviny na přípravu tvarohové hmoty musí mít pokojovou teplotu. Všekto spolu důkladně utřeme do jednotné hmoty a nalijeme na vychladlý korpus. Vložíme do trouby a pečeme při teplotě 150 stupňů cca 45 minut. Z trouby vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Maliny, citrónovou šťávu a cukr dáme do hrnce a vaříme, dokud se cukr nerozpustí. Následně přecedíme přes jemné síto, abychom se zbavili jadérek z malin. Želatinu připravíme ve vodě podle návodu na obalu. Připravenou želatinu přidáme do horké malinové hmoty a promícháme. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a jemně vařečkou přimícháme malinovou hmotu. Navrstvíme na tvarohovou vrstvu a odložíme do chladničky ztuhnout (nejlépe nechat v chladničce celou noc).
  4. Vrch ozdobíme podle vlastní fantazie.

Zdroj: Mojewypieki