Dort je vhodný pro slavnostní příležitosti i na neděli, je výborný!

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
6 lžicjemný krystalový cukr
6 lžicpolohrubá mouka
2 lžícevoda
2 lžícekakao
1/2 bal.prášek do pečiva Dr.Oetker

Krém:

200 mlsmetana ke šlehání 33% (nádivka)
1 ksSmetafix Dr.Oetker
200 mlzakysaná smetana pochoutková
250 mljemný tvaroh bez hrudek
4 lžícemoučkový cukr
1 ksželatinový ztužovač za studena Dr.Oetker
1 ksvanilkový cukr Dr.Oetker

Na vrch:

podle chuti ovoce
čiré dortové želé Dr.Oetker (na zalití ovoce)
kokos na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po lžících zašleháme cukr, po jednom žloutky, vodu a na nejnižším stupni mouku smíchanou s práškem do pečiva a proseté kakao.
  2. Upečeme v dortové formě, kterou jsme vymastili a vysypali moukou. Forma průměr 24 cm. Teplota 180 ° C cca 20-25 minut. Údaje jsou orientační, každý se musí řídit svou troubou. Když se začne těsto oddělovat od okrajů formy, mělo by být upečené, vyzkoušíme špejlí.
  3. Necháme chvíli ve formě, vyklopíme a otočíme opačně, necháme vychladnout. Otočíme zpět, vrchní slupku dáme dolů, aby se nádivka neoddělovala od korpusu.
  4. Náplň: smetanu ke šlehání vyšleháme se Smetafixem. Tvaroh, zakysanou smetanu, cukr podle chuti smícháme, jemně promícháme s vyšlehanou smetanou.
  5. Připravíme si ztužovač za studena tak, že ho šleháme vidličkou asi minutu ve 100 ml studené vody a hned ho jemně zašleháme do připravené tvarohové hmoty.
  6. Navrstvíme na vychladlý korpus. Potřeme i boky dortu, které posypeme kokosem. Necháme v lednici ztuhnout. Neztuhne jak se želatinou, nádivka je jemnější.
  7. Na povrch uložíme libovolné ovoce a zalijeme čirým dortovým želé, které jsme připravili podle návodu, je to velmi jednoduché. Na okraj dortu dáme výše kousky ovoce, aby želé neteklo. Ovoce poléváme pomocí lžíce vychladlým želé. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
kuchařky – Blažena Sadovská