Koláček necháme vychladit minimálně na 4 hodiny, aby sušenky změkly a podáváme. Autor: Dorisa

SUROVINY

432 gBeBe sušenky
1000 mlmléko
3 ksvanilkový pudink v prášku
4 lžícecukr
200 gmáslo
2 kssmetana ke šlehání
2 ksztužovač šlehačky
2 ksvanilkový cukr
1 ksčokoládová poleva
na ozdobu mandlové lupínky nebo lentilky, nebo strouhaný kokos

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Na plech, nebo na desku si pokládáme bebe sušenky (případně jiné máslové sušenky) – podle toho kolik chceme koláčků (já jsem připravila 18 ks).
 2. Nádivka 1:
  Podle návodu uvaříme hustý pudink z jednoho litru mléka, 3 pudinků a přidáme i 4 lžíce cukru. Necháme vychladnout (navrch uvařeného pudinku dáme kousek potravinářské fólie, aby se nám nevytvořila slupka). V misce rozmícháme mixérem máslo, nebo heru a po částech vmícháme vychladlý pudink (nádivku můžete vylepšit přidáním rumu). Natřeme 1/2 pudinkové nádivky, opět poklademe keksy, rozetřeme druhou 1/2 pudinkové nádivky a opět navrstvíme sušenky.
 3. Nádivka 2:
  Vyšleháme šlehačku spolu se ztužovačem a vanilkovým cukrem a rozetřeme na sušenky. Na vrch poklademe poslední vrstvu sušenek a polijeme čokoládovou polevou. Ozdobíme podle vlastní fantazie :-) Takto nám vzniknou čtyři vrstvy sušenek, klidně můžete ubrat a učinit méně vrstev. Koláček necháme vychladit minimálně na 4 hodiny, aby sušenky změkly.
 4. Tip: Na 18 kousků tohoto koláčku jsem použila 3 a 1/2 balíčku bebe sušenek, ale nahradit je můžete i jinými máslovými sušenkami, proto v rozpisu uvádím množství v gramech. Podobně i pudink, pokud máte rádi čokoládový, jahodový, banánový, klidně ho zaměňte :-)

  Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
  pekařky – Dorisa