Narozeniny, meniny, nový rok, vánoce, velikonoce nebo jiný svátek si naše rodinka neumí představit bez šlehačkového dortu. Vždyť kdo nemá rád šlehačku, neví co je dobré 🙂 Autor: Mineralka

SUROVINY

Kakaové těsto:

5 ksvejce
150 gkr. cukr
5 lžicvoda
200 ghladká mouka
1/2 bal.prášek do pečiva
2 lžícekakaový prášek

Pařížská šlehačka:

600 mlsmetana ke šlehání
140 gkr. cukr
70 gkakaový prášek

Na ozdobu:

čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Smetanu a cukr dáme vařit, když vře přisypeme prosáté kakao, zamícháme metličkou a necháme pořádně projít varem. Vychladlou kakaovou smetanu dáme do lednice. Šleháme až na druhý den dobře vychlazenou, proto je dobré, pokud si krém připravíte večer a šleháte ráno.
  2. Vyšlehanou šlehačku natřeme na vychladlé těsto. Pěkně rozetřeme a polijeme tmavou čokoládou (ne horkou, aby se šlehačka neroztekla), necháme ztuhnout a krájíme nožem namáčeným do horké vody. Ozdobíme malým kopečkem šlehačky pomocí cukrářského sáčku jak jsem to dělala já, ale nemusíte.

  3. Těsto: Vajíčka oddělíme a bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny. Žloutky zamícháme s vodou, přilijeme k vyšlehané pěně a zasypeme ji prosátou moukou smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Zlehka vařečkou promícháme a dáme do kulaté dortové formy, pěkně uhladíme. Pečeme cca 25 minut při teplotě 180 stupňů.

  4. Vypadá báječně.