Fantastická roláda, na kterou nepotřebujete žádné extrémní zdatnosti. Zvládne ji připravit i začátečnice v pečení. Přitom tak chutné a tak snadné. Žádné výmluvy milé pekařky, ale šup do kuchyně a udělejte radost svým chuťovým pohárkům a samozřejmě potěšte i své blízké sladkou dobrotou. Tentokrát jsem pekla roládu s mandarinkovým krém a zdobila jsem občajnou šlehačkou a kokosem. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

Na piškot:
6 ksvajec
3 lžícehladké mouky
2 lžícepolohrubé mouky
1 lžíceSolamylu
2 lžičkykypřícího prášku do pečiva
6 lžicmoučkového cukru
špetkasoli
Na náplň:
6 lžicmeruňkové řidší marmelády
1 plechovkumandarinek (314 ml)
1 kelímek40% smetany ke šlehání
1 pudinkOlé s vanilkovou příchutí
Na ozdobu:
1 kelímek40% smetany ke šlehání
6 lžickokosové moučky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve si z bílků a špetky soli vymícháme pevný sníh. Po částech přidáme moučkový cukr a znovu šleháme. Pak po jednom přidáme žloutky a pořád šleháme. Mouky, solamyl a kypř. prášek prosijeme a zlehka po částech přidáme k ušlehané bílkovo žloutkové hmotě. Na nízký plech dáme papír na pečení a stěrkou naneseme a urovnáme těsto. V troubě na 200 st. peeme do světle hněda cca 7 minut. Na mřížce necháme vychladnout.
  2. Piškot potřeme marmeládou. Mandarinky necháme okapat na sítku a pak je rozmixujeme. Do uzavíratelné nádoby dáme šlehačku, pomixované mandarinky, pudink, nádobu uzavřeme a třepeme s ní tak dlouho, až krém ztuhne a přestane “šplouchat”, což trvá cca 3 minuty. Krém naneseme stěrkou do 3/4 rolády a za pomocí peč. papíru opatrně, ale pevně zavineme.
  3. Šlehačku vyšleháme dotuha a potřeme s ní roládu shora i ze stran. Zasypeme kokosem a necháme pár hodin ztuhnout.

Můj blog: Vaření s Tomem