Rychlé a jednoduché dezerty jsou velmi oblíbené. Jeden jsem vyzkoušela a věřte, že to byla mega rychlovka. Měla jsem už přezrálé banány a trebalo je spotřebovat, tak jsem po internetu a ve starých knihách hledala recepty a našla jsem ultra rychlou roládu s čoko krémem a banánem. Já jsem čoko krém zaměnila za obyčejnou nutellu a mňam mňam. Ke kávičce jako stvořená. Autor: Jaja79

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
4 PLkr. cukr
4 PLpolohrubá mouka

Poleva:

200 gmoučkový cukr
2 PLcitronová šťáva
2 PLvoda
1 PLkakao

Dále:

nutella
banán

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme spolu s cukrem do tuhého sněhu, postupně zašleháme žloutky. Nepřidáváme najednou, ale postupně, jeden po druhém. Opatrně na závěr přimícháme polohrubou mouku a těsto rozetřeme na plech, který jsme vyložili papírem na pečení. Čím je plech větší, tím tenčí roláda bude a kratší se bude péct. Pečeme na 200 stupňů dozlatova.

  2. Upečené těsto ihned vyklopíme z plechu a srolujeme spolu s navlhčenou utěrkou. Necháme vychladnout.
  3. Po vychladnutí těsto rozvineme, potřeme nutelou, položíme banán a opět zavineme. Vrch polijeme polevou, kterou si připravíme následovně.

  4. Cukr s citronovou šťávou vymícháme na hustou polevu (pokud je příliš hustá, přilijeme ještě vodu, ale jen po kapkách, aby zase poleva nebyla příliš řídká.

  5. Trochu polevy odložíme stranou, abychom ji obarvily kakaem a po ozdobeni necháme zatuhnout.

  6. Krájíme ostrým nožem.