Řekla bych, že linecké cukroví se peče na Vánoce asi ve většině domácností. Proč si ho ale neupéct i během roku? Chutná skvěle, je trvanlivé a hodí se nejen ke kávě či čaji, ale i jako malá svačinka třeba pro děti do školy. A víte co se mi na něm líbí nejvíc? Když ho nepeču na Vánoce, mohu si upéct velká kolečka 🙂

SUROVINY

Na těsto si připravte:

150 gmásla, změklého
110 gmoučkového cukru
3 ksžloutky
230 ghladké mouky (pšeničné nebo špaldové)
citronový olej nebo kůra
oblíbená marmeláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Změklé máslo prošlehejte společně s moučkovým cukrem a žloutky. Není potřeba do pěny, jen aby se vše krásně spojilo. Přidejte pár kapek citronového oleje nebo kůru. Přisypte mouku a šlehačem krátce prošlehejte, až vznikne drobenka. Těsto vyklopte na vál a dopracujte rukama do vláčného těsta. Pracujte rychle, snažte se nepřidávat další mouku. Těsto zabalte do folie a dejte asi na 30 minut do lednice. Nemělo by úplně ztuhnout.
  2. Troubu zapněte na 180 stupňů, dva plechy si vyložte pečícím papírem.
  3. Těsto vyválejte a vykrojte kolečka nebo jiné tvary. Na jeden plech dávejte vždy tvary podobných velikostí, aby se pekly stejnoměrně.
  4. Pečte ve vyhřáté troubě asi 6 minut, samozřejmě v závislosti na velikosti koleček. Upečené cukroví nechte zcela vychladnout, pak promažte oblíbenou marmeládou. Můžete lehce pocukrovat.

Zdroj: Víkendové pečení