Chtělo to něco sladkého pro mé chlapy na snídani. Napadla mě obyčejná piškotová bábovka, která se dokonale hodí k šálku čaje nebo k šálku kávy, ale řekla jsem si, že je to moc obyčejné a chtělo by to něco luxusnější. Oslovil mě recept na kynuté bábovku, která je plněná dvěma náplněmi. Byla vynikající!!! Ještě se chystám na bábovku, kterou naplním povidly a mákem, tato kombinace mi již dlouho tkví v paměti ještě z dětství. Pamatuji si jeden koláč, který byl s mákem a povidly a byl velmi chutný, tak musím vyzkoušet. Autor: Diabambulka

SUROVINY

Těsto:

340 gpolohrubá mouka
150 mlmléka
60 gkr. cukr
špetkasůl
80 gmáslo
1 ksvejce
1 lžičkacitronová šťáva
1 lžičkacitronová kůra
20 gčerstvé droždí

Náplň 1:

100 gořechy
50 mlmléko
1 PLrum
50 gmoučkový cukr

Nádivka 2:

domácí povidla

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ve vlažném mléce rozpustíme cukr a přidáme droždí. Necháme vzejít kvásek, který přidáme do směsi ostatních surovin, které potřebujeme na přípravu těsta. Těsto necháme kynout – pokud nemám čas, kynutí urychlim, a to takovým způsobem, že misku, ve které míchám těsto ohřeju /obvykle používám plechovou misku/.
  2. Ořechovou nádivku připravíme smícháním všech surovin – mléko trochu ohřejeme, aby ořechy lépe vsákly všechno mléko.
  3. Těsto rozdělíme na 2 části. Oba části rozválíme na pomoučené pracovní desce do tvaru obdélníku. Potřeme ořechovou nádivkou, zakryjeme druhým těstem a to potřeme povidly. Pak svineme do rolády.
  4. Bábovkovou formu vymažeme tukem a vysypeme mletými oříšky a vložíme roládu. Necháme kynout 10 minut a pak pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 160 stupňů cca 45 minut.
  5. Bábovka je méně sladká, takže pokud máte rádi velmi sladké dezerty, přidejte ještě do těsta cukr.

    Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
    kuchařky – Diabambulka