Výborná a hlavně velmi jednoduchá. Dělala jsem ji na žádost mého manžela, který měl neskutečnou chuť na něco sladkého a chtěl to hned. Je to opravdu rychlý recept, dokonce stihla i vychladnout a až pak jsem krájela, takže vřele doporučuji i když se k vám chystá návštěva a vy nemáte nic na pohoštění. Naplnit můžete čímkoliv, já mám nejraději když je tvarohová a tvaroh v naší ledničce nikdy nechybí. Autor: Blažena

SUROVINY

Těsto:

5 ksvejce
5 PLkrystalový cukr
4 PLpolohrubá mouka
1 PLholandské kakao
1 lžičkaprášku do pečiva
2 PLvoda
špetkasoli

Náplň:

500 gjemný měkký tvaroh
1 ksvanilkový cukr
2 PLmoučkový cukr
70 gmáslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto:
    Bílky vyšleháme mixérem se špetkou soli na hustou pěnu, po lžících zašleháme cukr, po jednom přidáme žloutky na nižším stupni, vodu, prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakao.
  2. Upečeme na plechu, rozměr 30×40 cm, vyložený papírem na pečení, teplota 180 ° C 20 minut. Po upečení ještě teplou roládu srolujeme i s papírem a zabalíme do vlhké utěrky. Necháme vychladnout.
  3. Náplň:
    Máslo pokojové teploty vyšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem a přimícháme 500 g tvarohu. Suroviny musí mít stejnou teplotu, aby se náplň nesrazila.
  4. Roládu rozvineme, papír odstraníme, potřeme tvarohovou náplní a znovu srolujeme. Povrch ozdobíme podle vlastní fantazie.
  5. Odložíme do chladu, aby ztuhla, můžeme pokrájet a podávat. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé
kuchařky – Blažena Sadovská