Jemné, ovocně tvarohové řezy. Zákusek výborně chutná hlavně dobře vychlazený z chladničky. Pekla jsem tento dezert již mnoho krát, čili je odzkoušený a ověřený. Donesla jsem i na ochutnávku do práce a kolegové chválili, takže se mohu pustit do šíření tohoto receptu. Ať se líbí, vyzkoušejte. Autor: Adkas

SUROVINY

Těsto:

5 ksvejce
200 gkr. cukr
200 gpolohrubá mouka
5 PLvoda
5 PLolej
1 lžičkaprášku do pečiva
špetkasůl

Krém:

500 gjemný tvaroh
1 bal.jahodové želé
100 mlvoda
3 ksžloutky
100 gmoučkový cukr
250 gmáslo

Sníh:

3 ksbílky
3 PLmoučkový cukr
citrónové želé
špetka soli
strouhaný kokos na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si dáme rozpustit ovocné želé do mikr. trouby (cca v 100 ml vody) na jednu minutu. Během té minuty přerušíme ohřívání a želé dobře promícháme. Pak vrátíme zpět a necháme rozpustit. Můžeme to dělat i na ohni, ale dáváme pozor, aby nám nezačalo vřít. Želé jsem použila na 570 ml tekutiny, já ho však rozpustila pouze v 100 ml vody.
  2. Bílky vyšleháme se špetkou soli, když máme pěnu, přidáme cukr a šleháme, dokud se cukr nerozpustí. Na nejmenších otáčkách zašleháme žloutky, přidáme vodu, prošleháme, přidáme olej a znovu prošleháme. Ručně, pouze vařečkou přimícháme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto vylijeme na plech 30 x 40 cm, dno jsme vyložili pečícím papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme na 190 st. cca 15-20 minut. Vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Měkké máslo utřeme s cukrem do pěny, zašleháme žloutky, přidáme tvaroh a krátce šleháme. Po částech zašleháme i vychladlé rozpuštěné želé a vše dobře promícháme.
  4. Na těsto naneseme tvarohovou náplň, je trochu řidší, ale ona se během tuhnutí v chladničce stáhne.
  5. Dokud se zákusek chladí v ledničce, připravíme si sníh. Bílky vyšleháme se špetkou soli, přidáme cukr a šleháme. Na závěr přidáme vychlazené citrónové želé, které v malých množstvích zašleháme do bílkové pěny. Opět je trochu řidší, ale v chladničce ztuhne. Vrch poprášíme kokosem a odložíme do lednice nejlépe na celou noc.

Můj blog: Adkas-tastyfood