Při tomto koláči jsem se inspirovala svým vlastním receptem ještě z minulého roku 🙂 … ano, i to se dá :)). Vyměnila jsem mouku a škrob, dala více cukru a máku, vynechala jsem nastrouhanou citronovou kůru a změnila ovoce. Pokud chcete, vyzkoušejte … Je výborný a samozřejmě se dá udělat prakticky s jakýmkoli ovocem. Jelikož je nyní sezóna jahodová, třešňová, broskvová, meruňková, rybízová je jen na vás jaké ovoce použijete. Autor: Janaha

SUROVINY

2 ksvejce
150 gkrystalového cukru
100 mloleje
100 mlmléka (nebo vody)
180 gpolohrubé mouky
50 gkukuřičného škrobu (Maizena)
špetkasoli
1 lžičkaprášku do pečiva (já dala 8g)
2 lžícecelého máku (asi 30g)
čerstvé meruňky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Celé vejce vyšleháme s cukrem do pěny. Zašleháme olej a mléko (já dala vodu) a potom zašleháme mouku smíchanou s práškem do pečiva, bramborovým škrobem a špetkou soli.
  2. Úplně nakonec zlehka zamícháme mák. Vyliju do vymazané a hrubou moukou vysypané formy (můžete použít i pečící papír), naskládám meruňky nakrájené na menší kousky a upeču. Já jsem pekla na 180 ° asi 25 minut (řiďte se svojí troubou – každá trouba peče jinak).
  3. Poznámka: Chcete-li tento koláč péct na klasickém velkém plechu (30 x 40 cm) doporučuji zdvojnásobit dávku. Mák můžete vynechat. Pokud nemůžete, nebo (z nějakého důvodu) nechcete mléko, dejte rostlinné mléko nebo vodu. Koláč na foto je s vodou.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne