Velmi jemná roláda, přímo rozplývající se na jazyku. Bez přidání mouky. Dobře vychlazená z chladničky mi chuťově připomíná Ptačí mléko s citronovou chutí. Do náplně jsem použila domácí citrónovou dřeň, kterou dělávám doma často. Měla jsem trochu obavy z rolády, protože jsem ještě takovou roládu bez mouky nepekla, ale nebyl žádný problém ani při pečení ani při stáčení. Naopak, byla jsem mile překvapená z jemného těsta, se kterým se dobře pracovalo a bylo i chutné. Autor: Adkas

SUROVINY

Těsto:

5 ksbílky
225 gjemný kr. cukr
1/2 lžičkyocet
1 lžičkukukuřičný škrob
1/2 lžičkyvanilková esence
špetkasůl

Krém:

250 mlsmetana ke šlehání
4 PLlemon Curd
trochumoučkový cukr na posyp

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky našleháme se špetkou soli, postupně zašleháme i cukr. Dostaneme hustou nadýchanou pěnu, která má krásný lesk. Pak přidáme ocet, vanilku a prosátý škrob.

  2. Naneseme na plech o velikosti 30×40 cm. Rozetřeme tak, abychom dostali tenkou vrstvu těsta a snažíme se to rozetřít rovnoměrně.

  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi 15 minut. Nepečte příliš dlouho, abyste těsto příliš nevysušily. Necháme vychladnout a potom na čistý papír na pečení překlopíme.

  4. Šlehačku vyšleháme dotuha, přidáme lemon Curd (recept např. zde: Citrónová pasta) a krátce šleháme.

  5. Navrstvíme na těsto a srolujeme. Odložíme do chladničky a před podáváním poprášíme moučkovým cukrem. Pokud nemáte lemon Curd, tak klidně do šlehačky nastrouhejte pouze citronovou kůru.

Můj blog: Adkas-tastyfood