Pokud máte rádi chuť vaječného koňaku, vyzkoušejte tyto sušenky. Na plnění jsem použila krémovou náplň od Dr. Oetkera, přidala jsem ještě máslo, aby byla opravdu krémová a koláčky byly vynikající. Chutnají mi více pokud postojí 3-5 dní, tehdy opravdu změknou, nasáknou vlhkost z krému, a na jazyku se doslova rozplývají. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

400 ghladké mouky
100 gmoučkového cukru
1 lžičkaprášku do pečiva
2 sáčkyvanilinového cukru
2 PLvaječného likéru
200 gměkkého másla nebo hery
2 ksžloutky

Náplň:

1 bal.krémová náplň Dr. Oetker s příchutí vaječného koňaku
200 mlstudeného mléka
3 PLmoučkového cukru
125 gzměklého másla

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si všechny suroviny na těsto. Všechny sypké suroviny smícháme a postupně přidáváme likér, změklé máslo a žloutky. Vypracujeme těsto, se kterým můžeme ihned pracovat.
  2. Vyválíme na tenký plát, ze kterého pomocí obdélníkové ozdobné formičky vykrojíme kousky, poklademe je na plech na pečení, který jsme vyložili papírem a ve středu každého druhého obdélníku vykrojíme srdíčko.
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 10 minut, ale sledujte si čas, každá trouba peče jinak, tak aby vám neshořeli.
  4. Krémovou náplň připravíme v mléce s cukrem – klasický návod na obalu a následně ji přidáváme do vyšlehaného másla. Krémem naplníme sušenky a podáváme.