I když jsem v předešlém receptu psala, že během veder nezapínám troubu, občas se to přece stane. Jako v tomto případě. Pečený cheesecake. Vynikající alternativa sladké nepečené dobroty. Vajíčko v tvarohové a ovocné vrstvě můžete vynechat, tehdy bude nepečený, ale s vajíčkem to je mnohem lepší. Dokonale podrží tvar. Autor: Lucka

SUROVINY

Sušenkový základ:

160 gBeBe sušenek
40 gmásla
1 ksbílek
2 špetkyskořice

Švestková vrstva:

5 ksvelkých švestek (gigant) nebo více jakýchkoli švestek
1 ksvejce
lžičkapudinku
lžícecukru

Tvarohová vrstva:

150 gtučného tvarohu ve vaničce
2-3 lžícecukru
lžičkacitronového cukru
1 ksžloutek+ 1 celé vejce
70 ghořké čokolády

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky si podrtíme v mixeru, smícháme s trochou skořice, roztopeným máslem a nakonec přimícháme bílek, který jsme krátce prošlehali (ne však na sníh!). Žloutek si schováme. Zpracujeme těsto a dáme na chvíli do lednice.
  2. Formu si vyložíme pečícím papírem, troubu zapneme na 180 stupňů. Těsto natlačíme do formy a dáme na 10 minut dotrouby. Hlídáme! Délka pečení záleží na druhu trouby, může jít i o kratší dobu.
  3. Ve vodní lázni roztopíme čokoládu.
  4. V mixéru rozmixujeme švestky s cukrem. Povaříme v kastrůlku, přidáme pudink, aby nám směs trochu zhoustla a nakonec vmícháme rozšlehané vejce.
  5. Na upečený korpus rozetřeme čokoládu, na ni švestkovou směs. Nakonec si v míse vyšleháme vejce+žloutek, který nám zbyl od sušenkového základu. Přidáváme cukr a šleháme v pěnu. Nakonec přidáme tvaroh a lžičku citronového cukru. Poslední vrstvu dáme na korpus a dáme péct na 30-40 minut do trouby.