Obě moje dětičky po mně zdědily samozřejmě spoustu super vlastností, ze kterých doslova rostu každým okamžikem. Ale aspoň vím, že v porodnici nedošlo k žádné záměně. 😀 😀 😀 “Mamííí, to bude s ananasem?”…”Jo”… “Hurááá, ten já prostě úúúplně miluju. Máš ho taky ráda?”…”Jo”… “Tak to máš, mami, po mně, protože já ho mám taky rád.” 😀 😀 😀 Já toho našeho prďolu prostě miluju… Autor: Danka

SUROVINY

Těsto:

6 ksvajec
100 gkrystalu
špetkasoli
3 lžícekvalitního holandského kakaa
ušlehaná a lehce přislazená šlehačka

Krém:

2 kelímkysmetany ke šlehání 33% (celkem 400g)
1 ksananasový kompot (565g)
2 bal.kokosové pudinky bez vaření Olé od dr.Oetkera

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V míse vyšleháme ručním elektrickým šlehačem bílky s cukrem a špetkou soli do husté pěny, poté přišleháme po jednou žloutky a nakonec už jen vařečkou vmícháme kakao. Natřeme na velký plech s nízkým okrajem (mám vnitřní rozměr 42x32cm), který vysteleme pečícím papírem a ten pro jistotu ještě potřeme máslem. Pečeme 12-15 minut na 180 stupňů.
  2. Vychladlý plát potřeme ušlehanou šlehačkou nebo jakýmkoliv lehkým krémem, já jsem dneska zvolila “třesený” krém s ananasem. Rolujeme a zároveň stahujeme pečící papír a lehce utahujeme. Hotovou roládu necháme v ledničce zatuhnout a před podáváním můžeme třeba jen posypat moučkovým cukrem.
  3. Já jsem ji potřela ušlehanou instantní šlehačkou, posypala strouhaným kokosem a dozdobila kousky ananasu.
  4. Krém:
    Všechny suroviny (a tím myslím kompot s ovocem i se šťávou, nic necedíme!) dáme do uzavíratelné nádoby a 30 vteřin “třeseme” nádobou do stran. V okamžiku, kdy neslyšíme žádné šplouchání, je krém hotový.