Když nemáte příliš času ani surovin a přesto byste rádi pohostili návštěvu skutečným originálem, pak vás tato roláda vždy zachrání. Je jednoduchá, rychlá a přitom může být pokaždé jiná. Recept podle Moniky Brýdové

SUROVINY

6 ksvajec
150 gcukru krupice
100 ghladké mouky
1 lžícekakaa (případně potravinářská barva či cokoliv jiného vhodného k barvení těsta, zbytek doplnit opět moukou, aby směs měla správnou hustotu)
1 bal.šlehačka + stužovač
1 bal.vanilkový cukr
kousky čokolády
konzervovaný ananás nebo jahody nebo banán

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve je potřeba udělat barevnou část těsta, kterou budeme malovat ornamenty. Tu připravíme z jednoho vejce, do kterého postupně zašleháme asi dvě lžíce cukru a tři lžíce mouky. Je potřeba, aby výsledné těstíčko mělo podobnou konzistenci, jako třeba bílek, se kterým se malují perníčky, proto přidáváme postupně, dokud není výsledek správný. Toto těsto si obarvíme jednou lžící kakaa. Použít můžeme také potravinářské barvivo, v tom případě je potřeba zbylé množství nahradit moukou, aby měla směs správnou hustotu.
  2. Těsto nalijeme do sáčku, kterému ustříhneme růžek a na pečící papír malujeme ornamenty. Je dobré nechat vzor po domalování na chvíli ztuhnout v ledničce nebo mrazáku, ale není to úplně nezbytné, pokud bude mít správnou hustotu.
  3. Poté si smícháme zbylé suroviny na piškotový korpus, který nalijeme na nakreslený vzor. Pečeme asi 10 minut při 180°C. Roládu není nutné balit ještě zatepla, můžeme ji nechat vychladnout a i přesto půjde krásně srolovat.
  4. Do části rolády jsem zabalila banán, do druhé části jahody. Jako náplň jsem použila šlehačku, kterou jsem přisladila, vylepšila kousky čokolády a její hustotu jsem pojistila ztužovačem. Stejně tak si umím představit třeba čokoládový a tvarohový krém nebo náplň z mascarpone či ricotty.
  5. Dělala jsem ji také s tvarohovou náplní: 1 vanička tvarohu a 1/2 kelímku vysokoprocentní zakysané smetany, dosladila jsem vanilkovým cukrem dle chuti a na tvaroh jsem rozprostřela vrstvu strouhaných jablek.

Zdroj: Máma v kuchyni