Tak jsme si dneska trochu zahřešili… Jahody ještě sice nejsou domácí, ale kupované, ale nevadí. Na ty naše domácí ze zahrady stále čekáme. Ne a ne aby zčervenaly, přece jsem posadila tu pozdější odrůdu. Ale má to jednu výhodu. Když už vy nebudete mít ani jednu, já je teprve začnu trhat a budu vám tu házet recepty a vy budete pouze slintat 😀 Autor: Danka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mléko v hrnci trochu ohřejeme, malou část odebereme do hrnečku, rozdrobíme do něho droždí, přidáme lžičku cukru a trošku mouky, důkladně rozmícháme a necháme vzejít kvásek. Ten poté vlijeme ke zbytku mléka, přidáme vejce, rozpuštěné máslo, citronovou kůru, cukr, špetku soli a mouku a nejlépe metlou vymícháme hladké těsto. Přiklopíme pokličkou a necháme vykynout, těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem.
  2. Pak použijeme malou naběračku, ta nám bude sloužit jako odměrka. Těsto lijeme na maličko vymaštěnou pánev a smažíme z obou stran dozlatova. Já nemám lívanečník, ale snažila jsem se smažit malé lívanečky o průměru asi 8cm a z tohoto množství těsta jsem udělala 40 kousků.
  3. Klevela:
    Část šťávy si schováme stranou (v té budeme rozmíchávat pudinkový prášek), zbylý kompot a přesnídávku nalijeme do kastrůlku, přidáme cukr a pozvolna vaříme, pak přilijeme rozmíchaný pudinkový prášek a ještě provaříme.
  4. A jako třešnička na dortu ke všemu bezvadně pasuje zakysaná smetana smíchaná s ušlehanou šlehačkou.